Naujasis FTX vadovas: Niekada nemačiau tokios betvarkės

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2022-11-18 15:09 Komentarai: (2)
Buvęs FTX generalinis direktorius yra Bahamų salose, kur bando surinkti milijardus dolerių žlungančios biržos kapitalo trūkumui padengti. Per tą laiką jos naujasis viršininkas teigia dar niekada nematęs tokios netvarkos finansiniuose įrašuose. Ir jis žino, ką sako, nes anksčiau prižiūrėjo Enron bankrotą.

John J. Ray pradėjo eiti FTX generalinio direktoriaus pareigas lapkričio 11 dieną, pakeisdamas FTX įkūrėją Sam Bankman-Fried (SBF). Tai įvyko kartu su FTX pareiškimo dėl bankroto pateikimu. Ray išgarsėjo tuo, kad anksčiau prižiūrėjo buvusios JAV energetikos milžinės Enron žlugimą, kuris apibūdinamas kaip didžiausias įmonių bankrotas JAV istorijoje.

Nuo FTX bankroto bylos iškėlimo rinkoje pasirodė daug naujos informacijos tiek iš buvusio, tiek iš dabartinio biržos vadovo. Antradienį The Wall Street Journal pranešė apie Sam Bankman-Fried bandymus pritraukti milijardus dolerių iš investuotojų, kad užpildytų bankrutavusios kriptovaliutų biržos kapitalo spragą, kurios vertė siekia apie 8 mlrd. dolerių.

Jo Twitter žinutės, paskelbtos nuo lapkričio 14 iki 16 dienos, rodo, kad finansinis vertybinių popierių biržos svertas, kurį jis iš pradžių nustatė 5 milijardus dolerių, galėjo siekti net 13 milijardų dolerių, o tai, masiškai ėmus atsiiminėti pinigus ir smarkiai sumažėjus turtui, lėmė likvidumo praradimą.

Bankman-Fried atsistatydino iš generalinio direktoriaus pareigų, tačiau išlieka didžiausias biržos akcininkas. Tuo tarpu naujasis FTX direktorius paskelbė pareiškimą (taip pat Twitter), kad „Sam Bankman-Fried šiuo metu neturi jokio vaidmens FTX, FTX US ar Alameda Research ir nekalba jų vardu“.

Ketvirtadienį John Ray ataskaitoje, pateiktoje JAV bankroto teismui po to, kai perskaitė FTX dokumentus, rašė, kad „per visą savo karjerą jis nematė tokios visiškos įmonių kontrolės nesėkmės ir visiško patikimos finansinės informacijos trūkumo, kaip buvo atvejis čia“.

„Nuo sistemos vientisumo pažeidimo ir netinkamos reguliavimo priežiūros užsienyje iki kontrolės sutelkimo į labai mažą nepatyrusių, paprastų ir potencialiai pažeistų asmenų grupę – situacija yra beprecedentė“ – aiškino John Ray.

Pareiškime buvo atskleista, kad FTX ir jos seserinės bendrovės Alameda Research balansų tikslumu „nepasitikima“, rašoma, kad jie „neaudituoti“.

Jis taip pat pranešė, kad dalis jo užduočių bus kontroliuoti ir įgyvendinti pagrindinius įmonės standartus, tokius kaip „apskaita, auditas, grynųjų pinigų valdymas, kibernetinis saugumas, tinkami žmogiškieji ištekliai, rizikos valdymas, duomenų apsauga ir kitos sistemos, kurios neegzistavo arba neveikė tinkamai prieš jo atėjimą“.

JAV teismui paduotas pareiškimas dėl bankroto yra apsaugos nuo kreditorių priemonė. FTX šiuo metu rengia tikslią grynųjų pinigų ir kriptovaliutų turto ataskaitą.

FTX žlugimo spiralė prasidėjo lapkričio pradžioje, kai įvyko daugybė įvykių, kurie galiausiai paskatino biržą ir maždaug 130 pasaulinių dukterinių įmonių iškelti bankroto bylą. FTX bankrotas gali paveikti iki vieno milijono kreditorių.

Paskutinis FTX finansavimo etapas buvo sausio mėnesį, kai surinkta 400 mln. dolerių. Visais etapais iš viso buvo surinkta 1,9 mlrd. dolerių. Investicijas atliko, be kita ko, Sequoia Capital, SoftBank, Samsung Electronics ir futbolininkui Tom Brady priklausantis rizikos kapitalas, taip pat Ontarijo mokytojų pensijų fondas, pranešė WSJ. Didžiausia įmonės vertė buvo įvertinta 32 mlrd. dolerių.

JAV ir Bahamų teisėsaugos institucijos derasi dėl to, kur būtų apklausiamas Sam Bankman-Fried. Bloomberg teigimu, jis nesipriešina ir noriai bendradarbiauja su vietos tarnybomis. Sam Bankman-Fried paliko Jungtines Valstijas, kai tik bendrovei buvo iškelta bankroto byla, ir tikimasi, kad jis liks namuose vienoje iš Bahamų salų.

Panašūs straipsniai:

(Pasaulis,investavimas,kriptovaliutos)

2022-12-02 » Signalo „pirkti“ artumas yra bloga žinia
2022-12-01 » Rekordinis obligacijų vertės padidėjimas lapkritį
2022-12-01 » Bankrutavusios FTX kūrėjas ir buvęs vadovas tvirtina, kad liko su „beveik niekuo“
2022-12-01 » ECB: bitkoinas yra „dirbtinai remiamas“, nebus reikšmingas
2022-11-30 » Pasaulinė pajamingumo kreivė pirmą kartą per 22 metus apsivertė
2022-11-29 » Rusija amžiams prarado Europą kaip didžiausią savo klientą
2022-11-29 » JAV akcijų rinka augs iki kitų metų vidurio
2022-11-29 » Bankrutavo dar viena kriptovaliutų įmonė
2022-11-28 » Rusijos naftos kaina yra dar labiau žemiau siūlomos ribos
2022-11-28 » M.Mobius: bitkoinas atpigs iki 10 tūkst. dolerių - pavojingas investavimui

 
1.   Parašė topl0305   2022-11-18 18:51  

Ontarijo mokytojai liks be pensijų. Su kuo juos ir sveikinam.

 
2.   Parašė val_das   2022-11-23 09:27  

Šitas crypto sukčiavimo skandalas pralenks ENRON žlugimą.
Panašu, kad nuo pat pradžių FTX įkūrėjai veikė nusikalstamai, pirko NT už klientų pinigus, nevedė visiškai jokios turto apskaitos, visi nurodymai darbuotojams ėjo tik per Signal žinutes, kurios po kiek laiko susinaikina ir t.t.