N.Roubini prognozuoja ilgą recesiją ir 40 procentų akcijų rinkos nuosmukį

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2022-09-21 14:24 Komentarai: (8)
Amerikiečių ekonomistas Nouriel Roubini, dėl katastrofiškų prognozių pramintas „Dr. Doom“, tikisi „ilgo ir siaubingo“ nuosmukio JAV ir visame pasaulyje bei didelio S&P500 kritimo.

Nouriel Roubini, kuris tapo plačiau žinomas tiksliai numatęs krizę 2008 metais, tikisi, kad nuosmukis prasidės šių metų pabaigoje ir mano, kad jis tęsis visus 2023 metus.

„Net ir įprasto nuosmukio metu S&P500 gali nukristi 30 procentų. Tačiau kai įvyksta kietas nusileidimas, jis gali sumažėti 40 procentų“ - pasakė jis.

Nourieli Roubini perspėjo tuos, kurie tikisi „seklios“ recesijos JAV, atkreipti dėmesį į didelius tiek įmonių, tiek valstybės įsiskolinimus. Jis pažymėjo, kad dėl didėjančių palūkanų normų kylančios skolos aptarnavimo išlaidos reiškia, kad „daug zombių institucijų, zombių namų ūkių, įmonių, bankų, kvazibankų ir zombių valstybių mirs“.

Minimas ekonomistas teigia, kad FED nepavyks sumažinti infliacijos iki dviejų procentų be vadinamojo kieto nusileidimo. Jis tikisi, kad per šį posėdį palūkanų norma bus padidinta 75 baziniais punktais ir 50 bazinių punktų per kitą šiemet, o tai reiškia, kad pagrindinė norma pasieks 4 - 4,25 procento lygį. Nouriel Roubini teigia, kad dėl nuolat didelės infliacijos FED nebeliks kito pasirinkimo, kaip tik toliau didinti palūkanų normas iki maždaug 5 procentų.

„Dr. Doom“ mano, kad pasaulinio ekonomikos nuosmukio laikotarpiu veiksmingo fiskalinio stimuliavimo tikėtis neverta, nes dėl didelio vyriausybių įsiskolinimo jos nebeturi tinkamos „fiskalinės amunicijos“. Todėl, anot Nouriel Roubini, ateina stagfliacijos laikotarpis, panašus į praėjusio amžiaus aštuntąjį dešimtmetį.

„Tai nebus vienas iš tų seklių nuosmukių. Tai bus rimta, ilga ir baisu“ – prognozuoja jis.

Jo patarimas investuotojams: kuo mažiau akcijų ir daug grynųjų. Obligacijų atveju jis pataria laikytis nuošalyje nuo ilgalaikių ir verčiau rinktis trumpesnio termino ir infliacijos indeksuotas.
 
1.   Parašė Parshiukas   2022-09-21 14:32  

How do you want to see Zelensky end up?

A: Shoots himself in the head in his bunker with a Walther PP like another historical figure.

B: Sits accused in a war crimes court in Donbass and executed.

C: Snorting ice off of hookers arseholes in Florida with Hunter.

O Roubinis apie kazkokias rinku recesijas....

 
2.   Parašė C#   2022-09-21 15:02  

Tragiskas Roubinis su savo tragisku veidu is tragisku 2008-u, prognozuoja tragiska rinku baigti.

Kalbant apie Zelenski, pabegs jis blogiausiu atveju, gali nesijaudint. Pabegs ir pis prota is uzsienio apie Rusijos blogi, bus kazkas panasaus i Chodorkovski, tik pakelta kvadratu. Ji kvies ten visur vakaruose i svecius, tampys po interviu, jis pasakos ka isgyveno tragiskais karo metais, kaip jis laikesi kartu su Ukrainos tauta, bet rusai tragiskai viska supiso.

 
3.   Parašė Žalias velnias   2022-09-21 15:44  

To "C" - o putino galvą ruzkiai prie sugriauto kremliaus ant kuolo nešios ir vodką laks, voblą grauždami ir apie savo didybę kliedės ir lauks kada galės atėjusiems NATO su ukrainiečiais pasiduoti...

 
4.   Parašė C#   2022-09-21 15:49  

Fantazuok toliau. Prisijunk prie chebros karo temoje, ten vienas jau baigia isverst Putina is sosto, kiti Maskva apsupe laiko.

 
5.   Parašė IT17   2022-09-21 15:58  

ir rusai, ir ukrainieciai galutiniam variante lochu vietoje liks, nes ir tuos, ir tuos apsvarino vietiniai oligarchai su daugeliu atveju akivaizdziai zydiskomis saknimis, o ju didzioji dauguma aktyvu vakaruose... taigi...

 
6.   Parašė ssd   2022-09-21 19:26  

klausia ukro: už ką kariauji? Sako: už savo žemę bei jos resursus. Bet tavo žemę ir resursai priklauso vietiniams ir užsienio oligarchams. Tai reiškia kariauju už juos.

 
7.   Parašė vyva   2022-09-21 22:59  

Z# pagal tave jūs laiminėjat, kažkada kliedėjai, kad per ukrainiečių lavonus neina praeiti Kam ta mobilizacija, jei taip gerai sekasi? Neatsibodo trolio darbas dar?

O, kad ir ruskeliai ir ukrai eiliniai liks lochais tai tikrai taip. Lietuviai, amerikiečiai ir eiliniai eiropiečiai irgi yra lochai, nieko nevaldo, jokių resursų, bet vis tiek gina savo žemę

 
8.   Parašė C#   2022-09-22 11:01  

"Z# pagal tave jūs laiminėjat, kažkada kliedėjai, kad per ukrainiečių lavonus neina praeiti Kam ta mobilizacija, jei taip gerai sekasi? Neatsibodo trolio darbas dar?"

Lavonu daug, bet gyvu dar daugiau, todel sunku darba reikia kazkam atlikt. O tau neatsibodo debilo darbas cionais, uzdavinet debiliskus klausimus ?

"bet vis tiek gina savo žemę"

Paziuresim kaip ginsit, greiciausiai kulnais i vakarus.