
Investuotojai nenorėjo atverti naujų pozicijų iki trečiadienį vyksiančio FOMC posėdžio pabaigos, kuris greičiausiai baigsis sprendimu vėl pakelti palūkanų normas 75 baziniais punktais.
Tačiau rinkoms svarbesnis makro duomenų ir numatomos tolesnės palūkanų normos prognozės. Paskutinėse birželio mėnesio prognozėse buvo nurodyta, kad galutinis palūkanų rodiklis dabartiniame augimo cikle sieks apie 3,8 procento 2023 metais. Dabar tai atrodo mažai tikėtina. Obligacijų rinka rodo, kad tikisi didesnio palūkanų normų augimo.
Antradienį JAV dvejų metų obligacijų pajamingumas labai priartėjo prie keturių procentų, o dešimties metų trukmės obligacijų pajamingumas, kuris pirmadienį pirmą kartą per 11 metų viršijo 3,5 procento lygį, po dienos jis įveikė 3,6 procento žymę, nors čia ir neišliko.
Investuotojams optimistiška naujiena prieš trečiadienio sesiją gali būti tai, kad kiekviena iš keturių šių metų sesijų, kurių metu buvo paskelbta apie palūkanų kėlimą, baigėsi S&P500 indekso padidėjimu.
Prieš sesiją Ford Motor paskelbė, kad dėl infliacijos einamąjį ketvirtį išlaidos padidės dar 1 mlrd. dolerių. Įmonei taip pat teks atidėti automobilių dalių pristatymą dėl komponentų trūkumo. Ford akcijos buvo nukainuotos daugiau nei 12 procentų, o tai rodo akcininkų baimės ir nuostabos mastą.
Tai taip pat signalas, kad visai korporacinei Amerikai gali būti blogiau, nei manyta anksčiau. Galbūt didelės biržos korporacijos pasiekė tokią vietą, kur nebeįmanoma perkelti išlaidų ant jau ir taip apkrauto vartotojo. Prieš kelias dienas FedEx pranešė apie staigų išlaidų padidėjimą, po ko rinka jo akcijas nuvertino net 22 procentais.