Maskvos birža krito labiausiai nuo karo pradžios

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2022-09-20 16:59 Komentarai: (25)
Maskvos biržos pagrindinis indeksas MOEX antradienį smuko net 11 procentų – labiausiai nuo vasario 24 dienos, kai Rusija įsiveržė į Ukrainą. Tiesa, po to sulaukėme atšokimo.

Tarp labiausiai šiandien pigusių akcijų yra naftos ir dujų milžinai, tokie kaip Gazprom, Lukoil, Novatek ir Rosneft. Tokią reakciją lėmė laikraščio Kommersant žinia apie Kremliaus planus papildomai surinkti 23,3 mlrd. dolerių iš muitų ir gavybos mokesčio.

Internetinės bendrovės Yandex, nekilnojamo turto įmonės PIK ir aukso gamintojo Polymetal akcijų kursai taip pat mažėja, praneša agentūra Bloomberg.

Šios dienos pagrindinė žinia – pranešimas apie ketinimą Donecko ir Luhansko srityse surengti referendumus dėl šių Ukrainos teritorijų prijungimo prie Rusijos. Numatyta, kad balsavimas įvyks šį šeštadienį ir yra vertinamas kaip Vladimiro Putino paramos vietiniams šalininkams signalas, kai Ukrainos kariai vykdo veiksmingą kontrapuolimą.

Oficialų apskričių prijungimą prie Rusijos tikriausiai pripažintų tik nedaugelis pasaulio šalių, bet Kremlius turėtų galimybę prireikus siųsti ten karius iš masinės mobilizacijos, o ne tik, kaip šiuo metu, karius pagal sutartis.
 
1.   Parašė C#   2022-09-20 21:26  

Deimas [2022-09-20 21:16]:
O parasniku pasaulio myletojams yra nors viena tauta be ruskiu, kurie butu pagal juos ne naciai ?


Kaip galima rusus skaityt naciais, jeigu pas juos aiskiai yra multi-nacionaline ir multi-kulturine valstybe, jeigu labai norit - imperija. Jeigu rusai butu naciai tai pas juos slavai butu iskelti auksciau uz visus, ir visi kiti butu vaikomi kaip shunys. Kai realiai yra atvirksciai, slavai daznai skundziasi kad visokie ciukciai turi daugiau teisiu uz juos pacius.

Is pirsto lauzta propagandine etikete visiskai.

Kalbant apie rusu pozicija ir vadinima kitu tautu naciais, aisku ji buna perdeta, bet cia taip istoriskai susikloste, turint omenyje kokias aukas teko sudet kovojant pries nacistine Vokietija. Atsispaude i ju samone sitas, ir tiek.

Tuo tarpu ukropai kelia savo kalba auksciau rusu kalbos, ir tas vyko visus situs 8 metus. Tai cia ne nacistine pozicija, kai tavo salyje randasi tokia mase rusakalbiu ?

 
2.   Parašė topl0305   2022-09-20 21:49  

Nereikia demonstruoti savo kempinligės, karviau.

 
3.   Parašė Deimas   2022-09-20 21:52  

Kazka ne taip supratai perskaites. As rusu naciais nevadinau, bet sakau, kad jie visus be isimties naciais vadina. Na kaip juodziai amerikoj, jei kas ne taip rasistu apsaukia, nors patys didziausi rasistai tie reksniai.

 
4.   Parašė C#   2022-09-20 21:58  

Postas is dvieju daliu, as tau atsakiau apie tai zemiau. Rusams naciai yra kaip baubas maziems vaikams pries miega.

Ai dar parasykit katinui kad jis nustotu kelt rusu video i foruma, ir sudekit paskutiniam postui minusus. Tas veikejas kuri jis ikele, yra Z, kruva video kur jis vezioja humanitarka isgriautose Donbaso teritorijose.

Ir priziurekit katina, bo dar pereis i rusu puse. Vnz priziurekit tvarka forume, mulkiai

"Nereikia demonstruoti savo kempinligės, karviau."

Nereikia demonstruot savo susierzinimo kai nera argumentu.

 
5.   Parašė topl0305   2022-09-20 22:28  

Gerai, tada primink man, kas ten klykė apie tai, kad rusus reikia visam pasaulyje gelbėti?

Dar nebuvo tautos, kuri savo kalbos nekeltų aukščiau kitų. Bent jau aš negirdėjau. Gal nurodytum bent vieną?

Taigi, imi kažkokius faktus ir bandai suklijuoti kažkokią neaiškią propagandą.

 
6.   Parašė C#   2022-09-20 22:33  

Nezinau apie kokius cia rusu gelbejimus kalbi.

"Dar nebuvo tautos, kuri savo kalbos nekeltų aukščiau kitų. Bent jau aš negirdėjau. Gal nurodytum bent vieną?"

Ta prasme yra normalu pagal tave draust kalbet ir mokytis kita kalba ? Uzdraudziam gal visas lenku mokyklas ? Tiesa jau eina link to kad rusu kalba cia uzdraust. Dailiai seksime UA is paskos.

As apie toki kalbos kelima kalbu, kai pradeda persekiot svetimkalbius, o ne apie kazkoki tai nac. pasididziavima, kuris daznai irgi lauztas is oro.

 
7.   Parašė topl0305   2022-09-20 22:54  

Tai, kad draudžia, yra normali apsauginė reakcija į rusakalbį agresorių. Gal pagal tave yra normalu savo valstybėje auginti penktakolonininkus? Ai, tiesa, Rusijoje iki šiol nesupranta, kas yra valstybė ir rūpinasi tik kaip prie lovio prieiti. Apie ilgalaikį valstybės planavimą tikriausiai gal tik kokioje fantastikos knygoje skaitė geriausiu atveju.

 
8.   Parašė C#   2022-09-20 23:09  

Ta prasme jeigu tu leisi rusu kalba, tai salyje augs penktakolonykai ? Jeigu uzdrausi skaityt Dostojevski, isvengsi potencialiu perversmininku ?

Rusu kalba yra international, kuri vartojama ne vien Rusijoje toli grazu, pradekim nuo to. Pabaikim tuom kad pacioje Ukrainoje kokia puse rusakalbiu, jeigu ne daugiau. Tu su tokia politika tik dar labiau supriesinsi tuos, kurie taves ir taip nepalaiko. Tokie uzejus rusams, mielai su jais koloboruos, ir sakys aciu dievui, mes 8 metus jusu laukem, kas de facto ir vyksta rytiniuose regionuose. Ten laukia rusu, gali but ramus.

"normali apsauginė reakcija"

Tai nera normali reakcija, bet jeigu nesuprantat, nieko negaliu padet. Karo metu daugelis iskrypimu/absurdu yra priimami uz norma.

Ir tai kad ES dabar riboja rusu judejima, irgi nesamone visiska. Rusijoje yra daug nepalaikanciu Z ir Putino. Ne dauguma, bet tikrai daug. Tipo tokie gerieji rusai pagal jusu buka supratima. Automatiskai jie visi papuola po persekiojimo kategorija. Pvz. gal koks rusas nori pabegt is Rusijos, nes ji ten grasina atpyzdint uz jo anti-karine pozicija. Ir dabar negales niekur begt.

Tuo tarpu patys jankiai, neturi jokiu ribojimu rusams, kol kas negirdejau apie tai. Jie gi liberastai, tautu katilas, suprantat

Grazu ziuret kaip tupa Europa rieda link visisko meslo.

 
9.   Parašė Krosneles.eu   2022-09-21 00:51  

Kalbos draudimas yra nesąmonė absoliuti. TSRS laikais Panevėžyje buvo 14 mokyklų, ir tik viena iš jų buvo rusų kalba. Nebuvo jokio kalbos ribojimo. Visi čia tikriausiai baigė mokyklas lietuvių kalba. Tai kaip Ukrainoje gali uždrausti rusų kalbą? Arba jei Vilniuje pradės drausti rusų kalbą, tai po kurio laiko bus nacionaliniai konfliktai.
-----------------------------
Panevėžyje užvakar nuvarė 2 automobiliu Rožyno mikrorajone, vienas buvo 2000 vertės, kitas 5000 EUR vertės. Nx kam jie reikalingi, jau senai niekas auto nenuvarinėjo , lietuviai vagys dirba Europoje. Vienintelis paaiškinimas - dirbo ukrainiečiai.
Vakar naktį, Stetiškių mikrorajone Panevėžyje buvo apiplėštos kelios auto, atidaryti bardačiokai, visur išknista, kas vertingo buvo paimta, kitoje nieko nepaėmė.
Kas tokiais niekais gali užsiimti? Koks lietuvis dabar šudeliaus knaisiodamasis po svetimą mašiną, ieškodamas kokio ššš? Joks.
Vėl ukrainiečių darbas.
Ir per 2 dienas jau 5 musikaltimai Panevėžyje, kokių anksčiau nebudavo.
------------------------
Tai kas pas jus Kaune , Vilniuje jau darosi? Ukrainiečių turite tai daugiau, greitai bijosite savo auto net mieste palikti, kad ukrainiečiai mašinų neapiplėštų, ar nenuvarytų.
Bet tikriausiai negaila gerbiamiems Toopl0305, katinui ir kitiems, jei jų mašinas ar namus apiplėš, ar tiesiog gatvėje juo apiplėš, kas Kaune jau pakankamai dažnai vyksta. Svarbiausia SLAVA UKRAINE.

 
10.   Parašė Krosneles.eu   2022-09-21 00:58  

Dėl karo Ukrainoje - karo priežastis visada yra resursai. Ir karas buvo neišvengiamas, ir anot tiek rusų , tiek vakarų analitikų tesis iki 2030 metų minimum.
Rusų požiūris yra toks : arba jie dalinasi savo resursais su Europa dar 20 metų ir po to čiulpia pirštus, nes resursai baigsis. Arba tegul dabar Europa pirštą čiulpią be rusiškų resursų, o rusamas užteks resursų dar 50 metų, jei nesidalins su Europa.
Todėl visi visur jau sako, kad karas tęsis dar 10 metų, kol arba Europa laimės prieš Rusiją, arba Europa nusilps be rusiškų resursų.
Nieko asmeniško, tik biznis. 3-čias pasaulinis jau vyksta, ir dzin visiems visokie rasizmai, nacizmai - esmė energetiniuose resursuose, kurių Rusijoje dar yra sočiai.

 
11.   Parašė C#   2022-09-21 00:59  

Butu gerai kad kuo daugiau ukrainieciu cia ka nors apiplestu. Tuo maziau mulkiu rekaus slava ukraine.

 
12.   Parašė C#   2022-09-21 01:07  

"Ir karas buvo neišvengiamas, ir anot tiek rusų , tiek vakarų analitikų tesis iki 2030 metų minimum"

Nezinau kokius tu shizo analitikus ziurai peciau, bet tokio ilgo istisinio karo rusai po sankcijomis tikrai nepavilks. Ir isvis uzsiciklines tu su tais resursais.

Ateityje gali but kiti konfliktai, su kokia Lenkija pvz. Bet Ukrainos klausimas turi sprestis max per kelis metus. Jeigu rusai neisspres, tai jie tures tikrai dideliu problemu. Nes nelabai aisku kas liks is ju armijos tokiu atveju.

Vakaru tikslas per Ukraina padaryt max damage Rusijai, ir tas procesas vyksta. Rusai tyli apie savo nuostolius, bet akivaizdu kad jie irgi nemazi, kitaip but negali kai i tave saudo siuolaikinemis raketomis su koordinacija per amerikonu palydovus.

 
13.   Parašė Krosneles.eu   2022-09-21 01:12  

Ukrainiečių nusikaltimų yra sočiai, tik neskelbia kad ukrainiečiai juos padarė. Bet jeigu smegenis bent truputi įjungi, tai supranti , kad lietuviai vagys senų auto už 2000 eurų nevagia, mašinos stiklo nedaužia, spynučių nelaužia vien tam kad pažiūrėti kas automobilio bardačiokę.
Loginė išvada tik tokia: kas dabar LT, jaunas, neturi pinigų, ko nebaudžia LT policija? - Ukrainiečiai.

Beje , Kaune jau ne vieną vidury gatvės apiplėšė, atėmė pinigines, telefonus. Ar lietuviai dar plešia žmones viduryje gatvės? Tikriausiai ne, tai kas tada plešia? Kokslogiškas atsakymas? Ukrainiečiai, kuriems valdžia neduoda po 1000 EUR mėnesiui. Ir ką tiems ukrainiečiams daryti, kaip prasimatyti pinigų, jei dirbti nemoka nieko, arba tingi? Ir aplamai ,ar tie ukrainiečiai važiavo į LT dirbti ar gerai gyventi ir prasigyventi?
------------------------------
O gal pakalbėkite su tarptautinių reisų vairuotojais.... Papasakos jie, kaip naktį Lenkijoje aikštelėse prie jų furos prieina ukrainiečiai su beisbolo lazdomis ir sako 100 EUR, arba daužau mašinos faras su beisbolo lazdomis? Čia jokia pasalaptis, užtenka pakalbėti su vairuotojais, papasakos jums tas istorijas.

 
14.   Parašė C#   2022-09-21 01:16  

Nieko peciau, mes visiems padesim, ir ukrainieciams, ir pajuodeliams, nusigaut iki Lenkijos. Anava buvo zinia kad pajuodeliu buvo 4k+, o dabar liko 500 tik, ir niekas nezino kur anie isgaravo. Bet sklinda gandai kad link Lenkijos patrauke.

Atiduosim Lenkijai visa sbroda, tegul ziurisi.

 
15.   Parašė Krosneles.eu   2022-09-21 01:23  

C, taip , esu užsiciklinęs su tais resursais, ir tikrai esmė juose, nebūtina man aiškinti apie jų svarbą, ES dabar sprendžia kiekvieną dieną elektros, dujų klausimus. Apie resursų trūkumą rašiau dar ir prieš karą, tik dabar paaštėjo tas klausimas.
Net ir tu kartais gali paklausyti radijo, kur ES planuoja kad 2030 metais galės važinėti auto tik su EURO 5. ir EURO 6 , sertifikatais, elektrinės ir senovinės , kurios neturi jokio sertifikato. Visoms kitoms važinėti bus uždrausta.
Įjunk smegenis, nx tokie sprendimai reikalingi? Vyksta pasiruošimas resursų badui.
--------------------------
O kas liečia karą grynai Ukrainoje, tai px ar jis baigsi per 1-2-3 metus, tada bus sekantis karas, jau lietuviai, lenkai tiesiogiai kariaus su Rusija. Ir tas karas tesis tol kol Europa atims iš Rusijos resursus, arba pati žlugs.
Tai jau geriau kariaukime iki paskutinio ukrainiečio, kad patiems nereikėtų mirti kažkur Rusijos teritorijoje.

 
16.   Parašė C#   2022-09-21 01:37  

Nu peciau, rusai tikrai patys neuzdraude vakarams imt is ju resursu, visu pirma Visu antra, nereikia pritempinet shizo teoriju prie jau ivykusiu faktu. ES buvo populiarus zalias trendas, del to tokia chujnia vyko su visokiais draudimais. Todel kad klimatas akivaizdziai keiciasi ir tokios karstos vasaros su sausra baugina mulkius. O dabar kaip tik ipiso tas sankcijas, jankiu deka. Nu tai zaliasis idirbis iseis i gera, suprantat, ruosesi taupyt ir neterst gamtos, dabar prasau, turit realias salygas. Gi vietiniai mulkiai taip ir suokia kad va ES pereis prie zaliosios energetikos migom ir viskas issispres

"tada bus sekantis karas, jau lietuviai, lenkai tiesiogiai kariaus su Rusija"

As manau kad mes karo neisvengsim, isskyrus nebent tuom atveju jeigu kazkas kardinaliai pasikeis jankiu uzsienio politikoje. Kai jie nustos funduot rusofobija cionais, tada gal mes ir issisuksim. Bet laiko horizontuose cia nieko nesuplanuosi. Gal karas su UA baigsis po metu pvz. ir tada po kokiu 5-10 isiplieks ties Kaliningradu su PL/LT.

"Ir tas karas tesis tol kol Europa atims iš Rusijos resursus"

Nu tu painioji vel, ne Europa sita kara pradejo, jeigu neskaityt britu. O britai irgi didziaja dalimi jankiu muppetai.

 
17.   Parašė Krosneles.eu   2022-09-21 02:09  

C, Iš kurios pusės pažiūrėsi. Principe Europa privertė Rusiją pradėti karą. ES nusprendė, kad visos šalys išgaunančios resursus ir tiekiančios Europai turi pardavinėti resursus pagal ES biržos kainas su įskaičiuotu CO2 mokesčiu, kurį sumoka tiekėjas. Pvz . dujų kaina sakykime 1000 USD Europos biržose , CO2 mokestis 500, rusams lieka tik 500. Visa tai turėjo prasidėti lyg nuo 2025 metų energetinių resursų tiekėjams.
Rusai su savo karu, padarė kad dabar resursais bus prekiaujama
Rusijos biržose ir jau bus importuotojo problema mokėti tą C02 mokestį. Tas labai sušiko visus reikalus Europai, nes C02 mokesčio nebegalės paimti iš Rusijos.
Tai viena iš karo priezasčių.

 
18.   Parašė Krosneles.eu   2022-09-21 02:09  

Kas liečia atšilimą ir po 20 metų vandenyno pakilimą šalia UK iki 3m, arkties atšilimą, Rusijos Sibiro atšilimą , tai ir rusų mokslininkai tą patį sako, kad atšilimas bus, tačiau tai neturi nieko bendro su žmonių veikla, tai natūralus ir neišvengiamas procesas.
------------------
Bet žalioji energetika reikalinga , nes iškastiniai resursai baiginėjasi visame pasaulyje ir ES turės bent šiokius tokius energetinius resursus, nors ir brangius.
Žinoma, norėčiau klysti ir kad ateityje skraidytume su elektrinėmis skraidančiomis lėkštėmis, gyventume gražiau ir geriau ir t.t. Ir kaip visi aplinkui optimistai, kad bus elektrinės mašinos ir t.t.
Dejam resursai baiginėjasi ir net JAV Floridoje, dabar amerikietis gali krauti savo elektrinį auto tik 1-ną kartą per dieną, nes trūksta elektros JAV, elementariai trūksta elektros.
Ir jei pagalvotum kaip bus su JAV dujų eksportu ir dar didesniu elektros trūkumu JAV, tai greičiausiai po metų kitų baigsis dujų eksportas iš JAV, nes reikė jiem patiems dujų.
Viskas yra taip supainiota, kad nėra lengva suprasti viską, susidaryti vaizdą gali tik iš visokių smulkių detalių: kaip kodėl JAV trūksta elektros, kodėl Norvegijoje pradeda trūkti elektros, kodėl Švedijoje trūksta elektros ir t.t. Net ir šiandien JAV dažnai būna elektros blackoutai, kai po kelias valandas nėra elektros gyventojams.
Gali net pasinagrinėti interaktyvų JAV puslapį , kiek žmonių kokioje valstijoje sėdi be elektros šią valandą:
https://poweroutage.us/

 
19.   Parašė Gerai   2022-09-21 09:40  

1. Parašė C# 2022-09-20 21:26
"Kaip galima rusus skaityt naciais,.."

Aišku, kad nenaciai. Nenacizmas jų kraujuje. Fino ugrų slavų totorių hibridai negali būti naciais. Priešingai, nekenčia tikrųjų nacių - lietuvių, latvių, estų, lenkų, ukrainiečių, bulgarų etc. Jie tokie nenaciai, kad kovoti su tikraisiais naciais užleidžia garbę buriatams, tie jau baigia pasibaigti, dagestaniečiams, čečėnams, kurie šiek tiek jau naciai. Mulkiai, per pusę sumažinę pasaulio kapitalizaciją ir pakėlę kainas.

 
20.   Parašė erikasrx   2022-09-21 10:11  

Pečiau, gi sakei kad babilone (ar koks ten tavo kaime prekybcentris yra) vien rusiškai visi kalba, tai iš kur tie ukrainiečiai? gi ukrainiečių pagal tave nėra, jie yra rusai. Todėl suprask pagaliau, kad tai kacapai tave ir armijoj dūhino ir kacapai tavo kaime bardačiokus lupa. Nežiūrint į tai tu dar kacapus ir myli neelinė patologija, laikas pas psichiatrą apsilankyt

 
21.   Parašė C#   2022-09-21 10:24  

"Jie tokie nenaciai, kad kovoti su tikraisiais naciais užleidžia garbę buriatams, tie jau baigia pasibaigti, dagestaniečiams, čečėnams, kurie šiek tiek jau naciai"

Nu matai kokia tautu draugyste, tai kur cia naciai ? Taip ir nesupratau ka cia kliedi.

"Mulkiai, per pusę sumažinę pasaulio kapitalizaciją ir pakėlę kainas."

Mulkis cia tu ir tavo draugai Europoje kurie nesugebedami atsispirt jankiu komandoms, isivede absoliuciai neefektyvias sankcijas pries Rusija. Patys save musat, patys rekiat, mulkiai.

 
22.   Parašė Krosneles.eu   2022-09-21 11:16  

Erikas, skirtingai nuo tavęs aš esu Lietuvos patriotas, gal truputi nacionalistas. Todėl man absoliučiai DZIN ukrainiečiai, rusai, juodaodžiai, arabai ir t.t. Ir viską žiūriu grynai iš pragmatiškos pozicijos. Nėra pas mane myli-nemyli. Tokios emocijos tik neišsilavinusiai liaudžiai.

Paskaityk bent spaudą retkarčiais kokią tarptautinę. Ten jau rašo , kad rumunų , vengrų valdžia jau viešai kalba , kad Ukraina kaip tokia neišliks, laikas jai atiduoti istorines vengrų, rumunų žemes. Lenkija irgi ieško progos Lvovą susigražinti.
Pas visus yra šaltas išskaičiavimas, tik Lietuvos valstiečiai operuoja sąvokomis myliu-nemyliu.
Nebūk juokingas, nebūk kaimietis.

 
23.   Parašė nabagas   2022-09-21 20:42  

Nemačiau pastaruoju metu nei vienos šalies, kuri labiau judėtų link visiško mėšlo, nei chuilostanas... Pati sėkmingai ten judėdama, stengiasi su savimi ten dar pasigriebti kuo daugiau kitų... Šalis, visiška nelaimė. Čia apie karviaus atrajojimus.

 
24.   Parašė nabagas   2022-09-21 20:48  

paoponuosiu pečiui, o aš skaičiau, kad Ukraina gimsta kaip nauja jėga, ir Europa biškį prisibijo. Šiandien dienai nėra jokios kitos tautos, stipresnės už ukrainiečius. Tas mažas liliputas tuo jau įsitikino, ėjau trims dienoms, vargsta jau pusė mėtų ir suprato, kad tauta ir valstybė, kuri tariamai dirbtina ir neegzistuoja, pisa į smakrą imperijai, kad net chuilos pačiam gėda... Pasaulis turi naujus lyderius...

 
25.   Parašė C#   2022-09-22 11:06  

Nu kokia nauja jega, mulki tu, baisu pagalvot kas liks is Ukrainos po karo, jeigu apskritai kazkas is jos liks. Visa populiacija naxui, bele kiek po uzsienius issilakste, kuo ilgiau truks karas, tuo mazesnis sansas kad grish. Darbo jega, jauni vyrai tuo tarpu sueis i trashas tikraja to zodzio prasme. Ten svilps vejas pro griuvesius, ir visa tavo Ukraina.