N.Roubini - JAV bus „kietas nusileidimas“ arba nekontroliuojama infliacija

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2022-08-17 13:54 Komentarai: (0)
Nouriel Roubini teigia, kad dėl agresyvaus FED griežtinimo JAV ekonomika susidurs arba su vadinamuoju kietu nusileidimu, t.y. recesija arba bus didelės ir nuolatinės infliacijos laikotarpis.

„Federalinių fondų norma turėtų pakilti gerokai virš 4 procentų, mano nuomone, iki 4,5 – 5 procentų, kad iš tikrųjų infliaciją grąžinti link 2 procentų“ – sakė amerikiečių ekonomistas.

Šiuo metu bazinė palūkanų norma siekia 2,25 - 2,5 procento.

Nouriel Roubini teigia, kad jei JAV smarkiai nepadidės palūkanos, infliacijos lūkesčiai taps nevaldomi.

„O jei taip nutiks, mūsų laukia kietas nusileidimas. Taigi, arba mūsų laukia kietas nusileidimas, arba nekontroliuojama infliacija. Kai infliacija JAV buvo 5 procentai, o nedarbas buvo mažesnis nei 5 procentai, FED sugriežtinta politika visada lėmė kietą nusileidimą. Todėl mano pagrindinis scenarijus yra kietas nusileidimas“ – sakė jis.

Naujausios Amerikos Centrinio banko užuominos rodo, kad pagrindinė palūkanų norma bus artima 3,375 procento lygiui šių metų pabaigoje ir beveik 3,8 procento lygiui 2023 metų pabaigoje. Nouriel Roubini mano, kad tokie veiksmai nebūtų pakankamai griežti arba vanagiški, ir pažymi, kad infliacija siekia 8 procentus ir nukrenta tik minimaliai.

„Galbūt ji praėjo aukščiausią tašką, tačiau kyla klausimas, kaip greitai ji sumažės? Kadangi FED vis dar laiko labai neigiamas realias palūkanų normas, nemanau, kad sugriežtinimo užtenka, kad infliacija pakankamai greitai sumažėtų iki 2 procentų. Mes vis dar esame labai infliacinėje aplinkoje ne tik JAV, bet ir visame pasaulyje“ – tikino ekonomistas.

Turėdamas omenyje po naujausių makroekonominių duomenų, jog rinka tikisi, kad bus FED perėjimas prie mažiau agresyvios pinigų politikos, ir net pradedant palūkanų mažinimą jau kitais metais, Nouriel Roubini sakė, kad jam tai atrodo kaip „drambliuko svajonės“.
 
Dar nėra komentarų