Naujas elektros kainos Vokietijoje rekordas

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2022-08-10 17:02 Komentarai: (0)
Elektra pagal etaloninę sutartį vėl sumušė rekordą Vokietijoje, nes nuolatinis karštis sustiprina energetikos krizę šalyje, praneša Bloomberg.

Elektra su pristatymu kitais metais pabrango trečiadienį net 3,2 procento iki 420 eurų už vieną megavatvalandę Europos energijos biržoje. Tai daugiau nei penkis kartus daugiau nei prieš metus.

Bloomberg pabrėžia, kad Vokietijos energetikos sistema šiuo metu kovoja su problemomis beveik visais aspektais. Paskutinės blogos naujienos dėl vis dar krentančio vandens Reino upėje, vieno iš pagrindinių Vokietijos vandens kelių, dėl ko sumažėja anglies, naftos ir kuro pasiūla ir didėja jų kaina.

Nacionalinė vandens tarnyba prognozuoja, kad šį penktadienį vandens lygis Kaubo matavimo taške nukris žemiau 40 centimetrų, todėl transportavimas Reinu taps praktiškai neįmanomas. Perėjimas prie kelių transporto reiškia didelį sąnaudų augimą.

„Žemas vandens lygis Reine sumažins jėgainių galimybes gauti anglies tiek, kad būtų galima optimaliai gaminti“ – pabrėžė AME Group analitikai.

Bloomberg atkreipia dėmesį, kad vėjo jėgainės, kurios šiuo metu gamina mažiau nei vidutiniškai šių metų daliai energijos, paramos neteikia.
 
Dar nėra komentarų