Rusija uždraudė investuotojams iš „priešiškų“ šalių parduoti akcijas

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2022-08-08 14:26 Komentarai: (0)
Rusija uždraudė investuotojams iš „priešiškų“ šalių iki metų pabaigos parduoti strateginių sektorių įmonių ir bankų akcijas, praneša Reuters.

Prezidentas Vladimiras Putinas penktadienį pasirašė dekretą, kuriuo nedelsiant įsigalioja draudimas. Reuters nurodo, kad draudimas daugiausia liečia dujų ir naftos projektą Sachalin-1 Rusijos Tolimuosiuose Rytuose. Jos operatorė amerikiečių bendrovė ExxonMobil praėjusią savaitę informavo apie perleistą 30 procentų akcijų naujam savininkui.

Dekretas taip pat paliečia užsienio bendroves, dalyvaujančias Sachalino-2 SGD projekte. Reuters praneša, kad vyriausybė ir centrinis bankas parengs Rusijos bankų, kuriems bus taikomas draudimas, sąrašą ir pateiks jį patvirtinti Vladimirui Putinui.

Kremliaus teigimu, „priešiškos“ šalys yra tos, kurios dalyvauja sankcijose, įvestose Rusijai po to, kai vasario pabaigoje ji užpuolė Ukrainą.

Tuo tarpu analitikai tikisi, kad Rusijos akcijos pigs, kai į Maskvos rinką sugrįžta vadinamieji „draugiški investuotojai“. Nuo vasario 25 dienos, t.y. kitą dieną po to, kai Rusija pradėjo invaziją į Ukrainą, Rusijos vertybinių popierių birža buvo uždaryta užsienio investuotojams.

Pirmadienį, rugpjūčio 8 dieną, į Rusijos rinką įleista labai ribota užsienio investuotojų grupė, atstovaujanti tik dalelę pasaulinės investicinės galios. Už klientų atranką ir registraciją bus atsakingi bankai ir brokerių namai.
 
Dar nėra komentarų