Geriausias euro zonos obligacijų rinkos mėnuo istorijoje

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2022-08-01 17:34 Komentarai: (0)
Liepą euro zonos šalių obligacijos davė rekordinę 4,1 procento grąža, pranešė Bloomberg, remdamasi savo indeksu, atspindinčiu šios turto klasės rezultatus.

Agentūros duomenimis, tai buvo geriausias euro zonos obligacijų mėnuo istorijoje. Rekordinė liepa užbaigė septynis mėnesius trukusį obligacijų nuostolių laikotarpį, kai rekordiniai infliacijos rodikliai paskatino investuotojus atsikratyti skolos vertybinių popierių.

Euro zonos obligacijų grąža nuo metų pradžios tai beveik minus 9 procentai, primena Bloomberg. Tačiau tai gali reikšti, kad ši turto klasė vėl tampa patraukli investuotojams, ypač tuo metu, kai silpnėjančios ekonomikos ragina ieškoti saugaus prieglobsčio.

„Europos obligacijų rinka vėl darosi patraukli“ – Bloomberg sakė Nicolas Forest, bendrovės Candriam, valdančios 158 mlrd. eurų turtą, obligacijų vadovas.

„Recesijos rizika yra pagrindinė motyvacija investuotojams į obligacijas, ir mes manome, kad valstybės obligacijos yra geriausia priemonė nuo jos apsidrausti“ – pridūrė jis.

Jo įmonė teikia pirmenybę ilgalaikėms Vokietijos ir Prancūzijos skoloms, tikisi pajamingumo kreivės išlyginimo recesijos atveju. Candriam nurodo, kad 2 ir 10 metų Vokietijos pajamingumo skirtumas šiuo metu yra apie 54 bazinius punktus, o liepos pradžioje viršijo 80 punktų.
 
Dar nėra komentarų