Volstryte nežymūs pokyčiai

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2022-06-23 01:53 Komentarai: (0)
Trečiadienio Federalinio rezervo banko pirmininko kalboje iš esmės nebuvo naujų akcentų. Volstryto indeksai dieną baigė neutraliai, nors anksčiau jie bandė tęsti antradienio atšokimą: Dow Jones 30483.13 (-0.15%), S&P500 3759.89 (-0.13%), Nasdaq 11053.08 (-0.15%).

„Mes nesistengiame sukelti recesijos ir nemanau, kad turime sukelti recesiją“ – sakė Jerome Powell jį apklaususiems Bankininkystės komiteto senatoriams. Jo teiginys yra toks pat patikimas, kaip ir tada, kai prieš metus jis mums pasakė, kad infliacija yra „laikina“. Dabar atrodo, kad Federalinio rezervo vadovybė yra pasiryžusi suvaldyti aukščiausią metinę infliaciją JAV per 40 metų, net jei tai daroma nuosmukio ir didėjančio nedarbo kaina.

Tuo tarpu visai gali būti, kad nuosmukis didžiausioje pasaulio ekonomikoje prasidėjo dar prieš pusmetį, tačiau kol kas neturime oficialaus jo patvirtinimo duomenyse. Prisiminkime, kad pirmąjį ketvirtį JAV BVP realiai buvo mažesnis nei praėjusį ketvirtį, o Atlantos FED modelis šiuo metu rodo, kad antrąjį ketvirtį metinė dinamika sieks 0,0 procentų. Ekonomistai du ketvirčius iš eilės BVP nuosmukį vadina „technine recesija“.

Vargu ar akcijų turėtojai bus sužavėti dėl tokio makroekonominių parametrų nustatymo. Kylančias (nors vis dar labai žemas) palūkanų normas JAV lydi labai didelė infliacija ir stiprus ekonomikos augimo sulėtėjimas. Tai jau matyti iš pramonės veiklos ir mažmeninės prekybos duomenų, kurie gegužę net nominalia verte buvo mažesni nei balandį.

Tokiomis sąlygomis sunku pasiekti ilgesnį atšokimą net ir tokioje stipriai išparduotoje rinkoje. Prisiminkite, kad S&P500 nuo metų pradžios susitraukė 21 procentu. Jei situacija nepagerės per kitas šešias sesijas, tai bus blogiausias pirmasis metų pusmetis JAV akcijų rinkoje nuo 1932 metų. Trečiadienį Volstrytas nebuvo pajėgus tęsti antradienio atšokimo.

JAV indeksus smarkiai nusvėrė kritusios naftos kompanijų rinkos vertės. Exxon akcijos buvo diskontuotos beveik 4 procentais, o Chevron – 4,4 procento. Tai reakcija į gilesnį žaliavinės naftos nuosmukį, kuri Amerikoje atpigo beveik penkiais procentais ir per dieną pasiekė žemiausią kotiravimą nuo gegužės 11 dienos. Tai džiugina visus, išskyrus energijos įmonių akcininkus. Exxon akcijų kursas nuo birželio piko jau nukrito 16 procentų, nors vis dar yra 47,5 procento didesnis nei buvo metų pradžioje.

Kartu su naftos kaina smarkiai smuktelėjo ir JAV vyriausybės obligacijų pajamingumas. Dešimties metų iždo vertybinių popierių pajamingumas sumažėjo net 16 bazinių punktų ir nukrito iki 3,145 procento. Kalbant apie šią rinką, judėjimas didesnis nei 10 bazinių punktų per dieną - tai labai didelis pokytis. Pajamingumo kritimas rodo obligacijų rinkos kainos padidėjimą. Panašaus masto pokyčiai buvo užfiksuoti per visą JAV pajamingumo kreivės ilgį.
 
Dar nėra komentarų