JP Morgan prezidentas pataria ruoštis „ekonominiam uraganui“

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2022-06-02 13:15 Komentarai: (4)
Jamie Dimon sakė, kad ruošia didžiausią Amerikos banką „ekonominiam uraganui“, gresiančiam horizonte. Jis pataria investuotojams daryti tą patį, praneša CNBC.

Per finansinę konferenciją Niujorke Jamie Dimon prisiminė, kad neseniai kalbėjo apie „audros debesis“ horizonte.

„Turiu tai pakeisti. Tai uraganas“ - sakė JP Morgan vadovas.

Jis pripažino, kad nors dabar atrodo ramu, niekas nežino, ar tai bus nedidelis uraganas, ar pragaištingas 2012-ųjų uraganas Sandy.

„Pradėkite ruoštis. JP Morgan ruošiasi ir savo balanse būsime labai konservatyvūs“ – sakė Jamie Dimon.

Du veiksniai, kurie privertė jį sunerimti – birželio mėnesį pradėtas kiekybinis FED pinigų politikos sugriežtinimas, kuriuo siekiama sumažinti centrinio banko balanso sumą. Iš pradžių jis sieks 47,5 mlrd. dolerių per mėnesį, o vėliau padidės iki 95 mlrd. dolerių per mėnesį.

„Niekada nematėme tokio QT, todėl žiūrime į tai, kas bus įrašyta istorijos knygose per 50 metų“ – sakė Jamie Dimon ir pripažino, kad FED neturėjo kito pasirinkimo dėl per didelio sistemos likvidumo.

Antras veiksnys – karas Ukrainoje, ypač jo įtaka maisto ir naftos rinkoms. Jis mano, kad nafta turi brangti dėl didžiausio konflikto Europoje nuo Antrojo pasaulinio karo laikų. Banko vadovas prognozuoja, kad barelio kaina gali siekti 150 dolerių ar net 175 dolerius.
 
1.   Parašė liopoldas   2022-06-02 15:00  

infliaciją šoko dar iki karo, ir dėl visko kalti FED, ECB ir spekai. Nereikia didelių analizių, pažiūri SP per 30 metų ir matai kokia nenorimali situacija

 
2.   Parašė C#   2022-06-02 15:55  

Inplecija soko iki karo, nes nafta irgi soko dar keli geri menesiai iki karo. Javainiuose gandai sklido jau senai, todel jie pradejo iskaiciuot potencialu kara.

Kas liecia vartojama inplecija, nu buvo daromi QE del koronos paskutiniu metu, kad viskas nx nesugriutu. Perebarscil nemnozka.

 
3.   Parašė liopoldas   2022-06-02 18:24  

iki korono QE ir buvo, kodėl tuomet neinfliavo?
tiekimo grandinėm ir jų tokio masto įtaka, tai sorry tikrai netikiu

 
4.   Parašė C#   2022-06-02 18:33  

Iki koronos QE jau buvo senai pasibaiges, buvo tik minusines ir nulines palukanos. Atskiru kazkokiu skatinimo programu jau nebuvo, dabar nepamenu kada jankiai bei ECB pabaige paskutini QE, bet cia turbut kazkur iki 2015.

O monetarinis skatinimas buvo todel kad realiai visada kabojo defliacijos gresme. Po hiper-infliacijos tai antras didziausias ekonominis baubas. Tai kol inplecija nesirode, tol ir buvo taip zaidziama. Skatino runkeli ir vartot, ir verslus kurt, ir investuot. Nu ir tas is dalies veike. Aisku ne visai korektiskai veike, jeigu paziuret i visokias chujnias kaip crypto, arba visokias burbulines Musko kompanijas. Bet tai ka daryt jeigu fantazijos nera.