Tesla iškrito iš S&P500 ESG indekso

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2022-05-19 16:52 Komentarai: (0)
Tesla buvo išbraukta iš didžiausių įmonių rezultatus skaičiuojančio ir darnaus vystymosi kriterijus atitinkančio indekso. Elon Musk ESG rodiklius vadina „įsikūnijusiu velniu“.

Į S&P500 ESG indeksą įtrauktos tokios įmonės kaip Apple, Microsoft, Amazon bei naftos ir dujų bendrovė Exxon Mobil. Elektromobilių gamintoja Tesla prisijungė prie Berkshire Hathaway, Johnson & Johnson ir Meta, kurioms dar kartą buvo taikoma indekso metodika ir kurios buvo pašalintos iš indekso.

Tai etaloninis indeksas, vienijantis didžiausias pagal kapitalizaciją Amerikos vertybinių popierių biržoje įmones, atitinkančias darnaus vystymosi kriterijus. Aplinka, socialinė atsakomybė ir įmonių valdymas ESG (Environmental, Social, Corporate Governance) yra tendencija, kuri jau kelerius metus labai paplitusi investuotojų mintyse visame pasaulyje.

Indekso pakeitimai įsigaliojo gegužės 2 dieną, o indekso atstovas paaiškino, kodėl jie buvo pristatyti, trečiadienio tinklaraščio S&P500 Dow Jones Indices – bendrovės, kuriančios akcijų rinkos indeksus Volstryte – pranešime.

Iš įrašo sužinome, kad sprendimui įtakos turėjo Tesla „mažos emisijos strategijos ir verslo elgesio kodeksų trūkumas“, taip pat dvi prieštaringos problemos, susijusios su bendrove. Tai įtarimai dėl rasizmo ir prastų darbo sąlygų iš Tesla gamyklos Fremonte, Kalifornijoje, ir Nacionalinės kelių saugumo administracijos tyrimas prieš Tesla – žuvusiųjų avarijose, kuriose dalyvavo bendrovės elektromobiliai naudojant autopilotą.

Toks sprendimas stebina, nes Tesla misija yra „paspartinti perėjimą prie tvarios energijos“. Dar labiau stebina, jei į indeksą įtrauktos sunkiosios pramonės įmonės, kurios palieka didžiulį anglies pėdsaką arba gauna tiesioginį pelną iš žalios naftos gavybos ir pardavimo. Šiuos kaltinimus socialiniame tinkle Twitter iškėlė pats Elon Musk, griežtai kritikuodamas Dow Jones Indices S&P500 sprendimą ir pavadindamas jį sukčiavimu, o ESG rodiklius „velnio įsikūnijimu“.

Komentarą išplatino pati įmonė, rašydama: „Dabartiniai ESG rodikliai neišmatuoja viso teigiamo poveikio pasauliui. Vietoj to jie sutelkia dėmesį į rizikos / grąžos dolerio vertės matavimą. Mažmeniniai investuotojai, patikintys savo pinigus ESG fondams, gali nežinoti, kad jų pinigai gali būti panaudoti įmonių akcijoms pirkti, kurios nepagerina klimato kaitos, o kaip tik pablogina”.

Tesla teigė, kad kiti automobilių gamintojai galėtų pasiekti aukštesnius ESG reitingus, net jei jie vos sumažintų šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą ir toliau gamintų automobilius su vidaus degimo varikliu.

Šiandien prasidėjus prekybai Tesla akcijos pinga apie vieną procentą. Nuo metų pradžios jų vertė susitraukė daugiau nei trečdaliu.
 
Dar nėra komentarų