Korekcija ir karas

» Straipsniai » Apžvalgos
Pirmasis šių metų ketvirtis tikrąją to žodžio prasme visais atžvilgiais pasižymėjo įvykių gausa. Visų pirmą tai senokai matyta korekcija - garo nuleidimas akcijų rinkoje bei didžiausiu netikėtumu - šoku tapęs karas Ukrainoje
versija spausdinimui
Autorius: traders.lt Data: 2022-04-02 20:21 Komentarai: (63)
Pirmasis šių metų ketvirtis tikrąją to žodžio prasme visais atžvilgiais pasižymėjo įvykių gausa. Visų pirmą tai senokai matyta korekcija - garo nuleidimas akcijų rinkoje bei didžiausiu netikėtumu - šoku tapęs karas Ukrainoje, kuris sukėlė papildomą nežinomybės ir nervingumo faktorių finansų rinkose ir be jokios abejonės prisidėjo prie žaliavų kainų šuolio, kas lėmė monetarinės politikos sugriežtinimą JAV ir euro zonoje.


Korekcija, kurios reikėjo

Konkrečios - rimtos, didesnės korekcijos, arba garo nuleidimo įkaitusioje akcijų rinkoje iš tiesų labai reikėjo ir to mes po ilgos pauzės sulaukėme būtent per pirmąjį šių metų ketvirtį. Paskutinį kartą prieš tai reikšmingesnis išpardavimas akcijų rinkoje fiksuotas prieš dvejus metus, t.y. per  pirmąjį 2020 metų ketvirtį, o jį sukėlė nerimas dėl koronaviruso plitimo pasėkmių. Taigi, šįkart nieko tragiško neįvyko, tai yra visiškai sveikas reiškinys ir netgi pageidautinas, t.y. nusileidimas ant žemės. Galime konstatuoti, kad turėjome akcijų rinkoje situaciją, kur jau buvo panašu apie ėjimą iš proto, tad ši korekcija - tai labai geras, sveikas ir laiku šaltas dušas ant įkaitusios rinkos.
 
Daugelio įmonių akcijų vertinimai iš tiesų buvo labai išpūsti, ypač tai pasakytina apie vis dar pelnus negeneruojančias, tačiau dideliu augimu pasižyminčias kompanijas, kur ypač buvo jaučiamos spekuliacinės nuotaikos. Trumpai tariant, visi, kas norėjo įsigyti akcijų, jau iš esmės tą buvo padarę, t.y. rinkoje susidarė akivaizdžiai disbalansas, arba kraštutinumas. Tad tą pamatę įžvalgesnį rinkos dalyviai bei įvertinę dėl didėjančios infliacijos artėjantį monetarinės politikos griežtinimą, nutarė užimti taip vadinamas trumpąsias pozicijas, t.y. įžvelgė galimybę uždirbti iš akcijų kainų kritimo. Ir šis jų pasirinkimas buvo ne tik teisingas, tačiau ir labai pelningas, nes, kaip minėta, rinkoje sulaukėme iš tiesų senokai matytos didesnės korekcijos, ypač tai pasakytina apie technologinį sektorių.

Kitą vertus, būtina pabrėžti, jog nors biržoje fiksuotas didesnis akcijų kainų kritimas, tikrai negalime šnekėti apie panišką arba netgi desperatišką jų išpardavimą, to tikrai nebuvo, bent jau kalbant apie pasaulines rinkas, ko negalima pasakyti apie Rusijos akcijų rinką, kur sulaukėme tikrų tikriausio kracho, po ko šios šalies birža net mėnesį apskritai buvo uždaryta. Atmetus rusiškus aktyvus, kurie iš tiesų pavirto į toksiškus, drastiškų ir tikrai itin įspūdingų nuosekliai didelių indeksų kritimų taip pat nefiksuota. Dalis rinkos dalyvių akivaizdžiai šios korekcijos metu pertvarkė savo investicinius portfelius, t.y. atsižvelgdami į besikeičiančią situaciją ir perspektyvas rinkoje juose sumažino sparčiai augančių įmonių akcijų kiekį ir tuo pačiu padidino taip vadinamų vertės bendrovių vertybinių popierių dalį. 

Galiausiai po kovo pradžioje išpardavimo metu pasiektų žemumų, akcijų rinkoje sulaukėme atšokimo, kuris, verta paminėti, iš tiesų buvo gan solidus. Esminis klausimas, kuris dabar kyla, ar dabartinis augimas tai tik atšokimas po prieš tai buvusio kritimo, po ko laukia dar viena nuosmukio banga, ar tai vis gi naujo kilimo trendo pradžia. Per artimiausius kelis mėnesius mes tikrai gausime atsakymą į šį šiuo metu itin aktualų klausimą. 


Staigmena - karas

Didžiausia praėjusio ketvirčio staigmena, be jokios abejonės absoliučiai daugumai, tapo prasidėjęs karas Ukrainoje, po to, kai kaimyninė Rusija įsiveržė į šią valstybę. Tai įnešė papildomą nervingumo ir nežinomybės faktorių į finansų rinkas. Agresija ir po to sekusios sankcijos Rusijos atžvilgiu labiausiai paveikė energetikos išteklių, kurių eksportuota yra minima valstybė, kainas, kurios pastebimai šoktelėjo. Gerokai pabrango ne tik nafta bei dujos, tačiau ir anglis, kurios kaina biržoje pašoko dar įspūdingiau nei prieš tai minėtų energijos išteklių.

Investuotojai ėmė nerimauti, kad karas ir po to sekusios sankcijos gali paliesti ir Rusijos eksportuojamus energijos išteklius, t.y. tiek naftą, tiek dujas bei anglis. Žaliavų rinkoje iš ties buvo nervinga ir vyravo didesni kainų pokyčiai, kas buvo puiki proga užsidirbti investuotojams ir spekuliuotojams. Tačiau brango net tik energijos ištekliai, bet ir kitos žaliavos, t.y. visų pirma metalai, kuriuos irgi pasaulinei rinkai tiekia ta pati Rusija. Pastebimai šoktelėjo ir daugelio žemės ūkio produktų kainos, t.y. kviečių, kukurūzų ir t.t., kurių daugelį eksportuoja ne tik jau ne kartą minėta ta pati Rusija, tačiau ir Ukraina. Rinkos dalyviai nerimauja, kad dėl karo Ukrainoje gali sumažėti minimų žaliavų ir produktų pasiūla pasaulinėse rinkose. 

Būtent karas tarp Ukrainos bei Rusijos ir jo tolimesnė eiga išliks svarbus faktorius ir veiks investuotojų elgesį finansų rinkose, ypač tai pasakytina apie žaliavų rinką ir jų kainas. Šiuo metu iš tiesų be galo sunku kažką prognozuoti ar teigti kalbant apie šio karo perspektyvas ir eigą bei galutinį rezultatą, nes nežinomybė, akivaizdu, jog yra didžiulė. Tai per šį naująjį ketvirtį išliks svarbiu ir labai reikšmingu rizikos veiksniu.


Tolesnis monetarinis griežtinimas

Apie tai, kad monetarinė politika Amerikoje pradės griežtėti jau kalbėta nuo praėjusių metų vidurio. Iš pradžių rudenį sulaukėme aktyvų supirkimo programos mėnesinių apimčių mažinimo, na o galiausiai ši programa buvo užbaigta kovo mėnesį. Tą patį mėnesį JAV pirmą kartą per trejus metus buvo kilstelta ir bazinė palūkanų norma. Tiesa, šįkart tik 0,25 procentais, nors prasidėjus karui Ukrainoje ir šoktelėjus energijos išteklių kainoms rinkoje imta spekuliuoti, jog galime sulaukti neplanuoto FED posėdžio, kurio metu pagrindinė palūkanų norma iškart gali būti kilstelta net 0,5 procento. Šie būkštavimai nepasitvirtino.

Bet ir toliau spartėjantis kainų augimo tempas Amerikoje, kuris pasiekė senokai matytus lygius ir kuris dėl karo Ukrainoje ir dėl to šoktelėjusių energijos išteklių bei žemės ūkio produktų kainų tikrai per artimiausius mėnesius nelėtės, privertė šios šalies monetarinės politikos vykdytojus sugriežtinti savo toną ir tuo pačiu jie kilstelėjo savo lūkesčius dėl tolimesnių bazinės palūkanų normos perspektyvų. Laukiama, kad ji bus didinama sparčiau ir labiau. Kalbant apie artimiausias perspektyvas, t.y. gegužės mėnesio Amerikos Federalinio Rezervų banko atstovų posėdį, jau prognozuojama, kad jo metu gali būti nuspręsta bazinę palūkanų normą kilstelti dvigubai labiau nei per kovo mėnesio posėdį, be to, laukia ir Centrinio banko balanso mažinimo procesas.

Nors euro zonoje pagrindinė palūkanų norma per pirmą šių metų ketvirtį ir toliau išliko ta pati, t.y. ji sudaro apvalų nulį, tačiau ir čia dėl nuolat didėjančio infliacinio spaudimo žengtas žingsnis pinigų politikos griežtinimo kryptimi. Europos Centrinio banko atstovai, palyginus su ankstesniais planais ir lūkesčiais, nusprendė paspartinti aktyvų supirkimo programos užbaigimą (pandeminė programa nutraukta kovą), ko jau galime sulaukti per trečiąjį šių metų ketvirtį, kai anksčiau planuota ją tęsti mažiausiai iki metų pabaigos, ir tuo pačiu labiau nei prieš tai skelbta apriboti mėnesines turto supirkimo apimtis. Tad akivaizdu, jog monetarinė politika bendroje valiutos zonoje taip pat buvo sugriežtinta, be to, priartėjo palūkanų normų didinimo perspektyva. 

Būtent pinigų politikos perspektyvos ir pokyčiai šioje srityje Amerikoje ir euro zonoje išliks svarbus veiksnys finansų rinkose. Esminis klausimas, kuris šiuo metu kyla, ar itin ekspansinė monetarinė politika, kuri be jokios abejonės prisidėjo prie aktyvų kainų augimo, nebuvo pradėta griežtinti per vėlai bei ar galiausiai nebus perlenkta lazda šioje srityje, kas galėtų sukelti potencialų ekonomikos augimo sulėtėjimą arba netgi nuosmukį. 
 
1.   Parašė Doncex   2022-04-02 21:49  

Jau vyksta pasaulinė NT krizė...

Šių metų antroj pusėj ateina didelis kritimas...

Manau tai viskas dėl rusų sukelto karo yra...

Duok dieve kad aš klystu...

 
2.   Parašė Parshiukas   2022-04-02 21:55  

Zinoma, Putinas del visko kaltas.

O siaip prispausdino trilijonu, is cia infliacija pasaulyje, sukilo zaliavos, gamyba raukiasi. Dar uzdaro rinkas, vagia ne savo pinigus, kaip cia viskas velniop eina?

 
3.   Parašė bim_bam   2022-04-02 22:34  

Kokia čia korekcija, jei atšoko lygiai taip greitai, kaip krito?

 
4.   Parašė Klaustukas   2022-04-03 09:48  

Isleista i rinka (visose salyse) milijardai pinigu, ir dar kazkas bando aiskinti, kad tai karas kaltas (kuris yra lokalus) del infliacijos?

Rusijos indelis i Pasaulio ekonomika 2 proc., apie kokia 'kalte" kalbame?
Nustoikite buti naivus...

Doncex
Su pagarba Tau, si karta nesutiksiu - viskam brangstant NT negali pigti...

 
5.   Parašė guess2099   2022-04-03 10:01  

Klaustukai gal jau nenusišnekėk. Užrauks paskolas ir NT niekam nebeidomus bus. Atsiras likvidumo problemų, ko pasekoje vystytojai nusimetinės NT (daug vystytoju pripiramidinę savo projektų ir atsiradus pinigų srautų problemoms greit paleis į rinka nt pigiau).
Jau dabar jaučiasi tarp vystytojų, kokie visi įsitempę.
Negali pigti tol, kol jį gali laikyti belenkiek. Tuo tarpu vystytojai jo laikyti belenkiek negali, išlaidos tai kapsi.
Blem iš kur pas žmones toks siauras supratimas

 
6.   Parašė Doncex   2022-04-03 13:19  

Rusija ne dėl ekonomikos tu keliu procentų kalta, bet dėl karo sukelto Ukrainoje.
KARO VEIKSNYS, BEI BAIMES IŠPROVOKUOJA KRIZĖ NT.

Jau dabar namą pasistatyti ir įsirengti kokiu 150 kv kainuotų apie 300 k, tai ipirks geriausių atveju labai maža grupelė žmonių, įmonių...
masems paskolų neduoda nes mažos pajamos...

Rusija nujaučiu kažką globalaus padarys kad sukeltų dar didesnius kataklizmų Europos regione, baimė karo, gąsdinimai, grasinimai kitoms valstybėms sustabdys, sustabdė ekonomikos plėtimąsi...
Gali Rusija ir Lenkijai kažką padaryti už siena tiekti ginklus...

Kaip sustos, sustojo statybos ir nepirks masės namų bei žaliavų kainos kosminės išaugę tai turi duoti pagaliau nukritima...

Kaip nukritima bus tai masės kur prisieme paskolų praras pajamas ir darbus o kaip taip atsitiks NT kortų namelis nugrius labai greitai.

Reikia tik statybas pristabdyti...

Aisku federalinis bankas duos injekcijas spauzdintu pinigų bei sukels didelę inflecija.
.

Manau šių metų gegužės viduri daugiau viskas pasijaus...
Arba vasara...

 
7.   Parašė Parshiukas   2022-04-03 20:02  

Del karo Ukrainoje kalti vakarai ir pizdunas Zelenskis, rekaves kaip jam reikia atomines bombos. Ir sutelkes divizijas prie lnr it dnr. Norejo per para nusluot jas. O dabar apsupo tuos ju saunuolius, apie 100 000 galvu. Kaip patys SBUsnikai sako jiems liko maisto ir kulku savaitei. Benzo ner. Apsupimas vyksta su atitrauktais nuo Kijevo rusu kariais. Bus kaip Mariupolyje. Nors Mariupolyje 28 dienas lauke kol atsius is Kijevo maisto ir vaistu, bet fig. Tik aukojo specnaza ir sraigtasparnius kad isveztu kazka is uzsienieciu azovo battalione. Aisku ten isikase per 8 metus ukrai, bet isrukys. O siaip badas sviecias, laukuose minos, degalu ner, kas sers? Kijeve begioja ginkluotos gaujos, dauguma gyventoju pabege, uz isvaziavima kiekvienam blokpostui reikia po 500 baksu, o ju iki triju buna. Tauta neteko savo geriausiuju, jie jau negris, susiras darbo Portugalijose, USA..

 
8.   Parašė guess2099   2022-04-03 20:20  

Spruk ruskiu utele

 
9.   Parašė C#   2022-04-03 20:42  

Blogiausia kas vyksta su ukrainieciais, kad jie deda itin daug pastangu itraukt i sita kara NATO. Vardan savo kailio pasiryze sukelt branduolini kara, mulkiai.

Tai pisa prota kaip rusai specialiai bombina civilius, kad butu oro erdve uzdaryta. Tai pisa prota apie kazkokius cheminius ginklus.

Tokie tokius pyzdina vienu zodziu.

 
10.   Parašė Parshiukas   2022-04-03 20:48  

Bidenas net raketu bandymu nedaro, kad tik nepratruktu rimtesnis konfliktas. Ir sake Zelenskiui, nebus USA kariu Ukrainos teritorijoj konflikte. Lenkai irgi viena diena pasiryze sokt i kova, kita tik aploja.

 
11.   Parašė C#   2022-04-03 20:50  

Jeigu ukrai neatlaikys, tai lenkai gali gaut vakarini gabala be jokios kovos. Rusams tu zemiu nereikia, kad ten pastoviai fashikai buntavotu. O lenkams kaip varva seiles ziurint i Lvova.

 
12.   Parašė Parshiukas   2022-04-03 20:53  

Ir taip gautu, dabar nori plest, europos hiena. Bet lenkus pacius i nugara jankiai stuksena, siulo pakariaut, pabandyt ieit kaip Nato misijai, jei subombins 5 NATO straipsnis negalioja. Tipo patys kalti. Ir rusai ginklus isbande ir mes savo radarus. Kai bombino Jaroviva su 300 samdiniu, tai radarai nemate raketu. Dbar pastate stipresniu USA ir UK gamybos, gal pamatys, NATO iranga slamstas iseina. Rimtesnis konfliktas ir i kaulus gaus visi saunuoliai. beje lenkai siandien isleido straipsni kad Donbase retuju elementu rado, EU jau pasiruosus padet kast, kai ukrai atsiims respublikas...

https://www.youtube.com/watch?v=kyRfTdoxlzo

 
13.   Parašė Parshiukas   2022-04-03 21:21  

https://www.youtube.com/watch?v=0_twKGrp-0A

Nuo Banderu islaisvintose apskrityse valdzios niekas nestato, tai valdzia tampa nusikalteliai paprasciausi. Ukru valdzia kaip ir saude ir nesirupino, bet dnr ir lnr atstovams irgi px vietiniai. Niekas nemyli ukrainieciu. Bus gili pelke mano manymu ilgiems metams, kur bus plaunami pinigai.

 
14.   Parašė C#   2022-04-03 21:39  

"Donbase retuju elementu rado"

Jo rusai matyt kaip jobino, tai net retieji elementai is zemes pasikele.

 
15.   Parašė topl0305   2022-04-03 23:12  

Dėl retųjų metalų tai klausimas, bet kad ten anglį kasą tai tikrai. Greičiausiai ir geležį bei kitus, ne tokius retus metalus. Tai gali būti viena iš priežasčių, kodėl Rusija į tą sritį nusitaikė. Atimti naudingąsias iškasenas.

 
16.   Parašė Parshiukas   2022-04-03 23:16  

Vel beretes susipainiojot, gi saket kad ten tik anglis ir uzlietos sachtos. Shizofrenija. O naudingosios iskasenos Donbaso gyventoju, kuriu dauguma - buvusiu SSRS respubliku gyventojai. Atimti ir pavogti gali tik anglai su amerikonais rusu rezervus, bei prancuzai meno kurinius. Na o lietuviai pikti, nieko pavogt negavo, belieka pakazuchas rengt

 
17.   Parašė guess2099   2022-04-03 23:54  

 
18.   Parašė Parshiukas   2022-04-04 00:15  

Taip taip, parodo lygi kaimo, tikiuos ir pas save virs lovos pasikabinai

+++

https://www.youtube.com/watch?v=QjZN-ACAX4Y

Va kas eina velniop tai visa EU

 
19.   Parašė Inkaras   2022-04-04 00:30  

Pralaimejo ruskiai kara, tai dbr konvulsuoja cia

 
20.   Parašė Krosneles.eu   2022-04-04 01:16  

Karas dar kelis mėnesius vyks minimum. Niekas čia nebeskuba. Tikslo nebėra skubėti. Nafta dujos brangios, viršpelniai Rusijai. Ukrainai milžiniška krizė - degalų nebėra, gamyklos stovi, 50 proc bedrabystė, sėjos nebus, grūdų nebeksportuos. Čia traderių portalas, bent truputi žiūrėkite į ateitį ir bandykite prognozuoti iš loginės pusės.

 
21.   Parašė Parshiukas   2022-04-04 01:32  

Cia net normalesni treideriai pasirodo propagandai neatsparus, nesamones sneka ir rasineja. Ir ribu nejaucia. IT17 su ala irgi pasaulio viespaciais forume pavirto.

 
22.   Parašė Expanse   2022-04-04 02:09  

Ukrai jau informavo, kad šiais metais grudų ir semkių su rapsais neeksportuos. Kur čia eksportuosi kai patys savo laukus užsiminavo. Kai kuriuose rajonuose ūkininkai bijo net artintis su traktoriais, kad į orą neišlėktų, priversti laukti rusų išminuotojų. Sulauks ar ne bbz. Plius po praeitos savaitės reidų, kuras pas ukrus virsta deficitu. Kalomoiskis ir tas į savo gamyklą gavo kolibrį. Tai žodžiu kaip krosnius siūlo, logiškai galima prognozuoti, kad grūdinėse ir techninėse kultūrose šiais metais bus didelis pizė. Na nebent belarusai su rusais bandys kompensuoti praradimus. Rusai tai paliubomu didins saulėgražas, rapsus ir soją, nes patys tik apie 20 proc. seniau dengdavosi, visą kitą importuodavo. Bet viskas bus už rublius. Tai principe siūlau pirkti rublius. A cha cha cha ...

 
23.   Parašė C#   2022-04-04 02:36  

Tai ka jie eksportuos jeigu patys jau neturi ka est, viskas eis vidaus vartojimui.

Rusu straikai per naftos saugyklas labai logiski, paralyzuos su laiku visa judejima. Vakarai greiciausiai ukrams nespes nieko patiekt, nes patys nuo rusu naftos priklausomi. Nebent jankiai susimes ant naftos labdaros.

O vietiniai lochai aisku atsibus kai jiems plos per kisene. Tada staugs susirinke prie seimo

 
 
25.   Parašė markus   2022-04-04 09:06  

sitas parshas yra ant tiek yra isgama,nesuprantu kas jam cia leidzia aplamai rasineti,tai pyzdyk i savo irshtva,velnio ishpera tu...

 
26.   Parašė markus   2022-04-04 09:12  

kas zino kaip uzbaninti ta Parsha is shito forumo??????????

 
27.   Parašė Parshiukas   2022-04-04 10:11  

https://www.youtube.com/watch?v=O0qcv4bYPlo

Bucos skerdynes- dar viena false flag, bet lietuviams sueina

Cia parodoma kaip ukrai propaganda kuria

https://www.youtube.com/watch?v=cp41QhVEFZQ

 
28.   Parašė JaPas   2022-04-04 10:27  

Nei tu jį išbaninsi,nei išvarysi...tokie kaip jis, gyvena europoj, myli savo rasyją ir loja ant vakarų,bet pamegink tu tokį išvaryt į tą jų utėlyną,padlų nei su šautuvu neišginsi...

 
29.   Parašė Marius_   2022-04-04 10:52  

Paršas, tai rusijos karių nėra Ukrainoje?
Tai rusai užpuolė Ukrainą ar ar Ukraina pati per prievartą rusijos armiją parsitempė?

 
30.   Parašė Parshiukas   2022-04-04 10:57  

Tuos pacius klausimus kelsi kai cia zavarucha prasides, bet manau smegenyse jungciu pas tave ner. Todel toliau skaityk delfius 15 min ir lrytus

 
31.   Parašė Parshiukas   2022-04-04 11:24  

https://www.youtube.com/watch?v=ixXH26Dc2fI

Na kaip besuksi, vistiek feikas

 
32.   Parašė markus   2022-04-04 11:28  

idomi logika,patys save uzpuole,patys bombarduoja, prievartauja, zudo,badu marina,ir dar feikus kuria ,cia ant kiek reikia buti degradu,kad priimti toki suda,..tokie parshai bet teisingai vardus pasirinko, zino vidumi kas tokie....kai dves,idomu koks bus pojutis,juk anapus laukia TEISMAS.Duosiu pvz, buvo pokaryje,kai sovietu isgamos tokiame Merkines miestelyje,tiksliau stribai,prie baznycios numete partzanu lavonus isniekintus,ir vienas dar buvo gyvas, tai vienas is stribu priejes apmyzo i veida ta partizana,nes anas buvo po sprogimo be koju,ir prase is skausmo vandens atsigerti, tai kai anas isgama apmyzo,vienas is sovietu karininku priejo ir nusuve ta striba,nes pas ta karininka dar buvo kazkokios savigarbos..tai parsha statau i to stribo vieta,nes pas ji vietoj sielos tik juoda skyle..

 
33.   Parašė Parshiukas   2022-04-04 11:32  

Tikek kuo nori tiket, bet viskam yra pasekmes. Lietuvai sildymo nebus, maisto mazai, EU jau padet pinigais negales, o dar sokinejam ir i kara norim. Jankiai pagirs, bet kruva zmoniu prarasim. Siek tiek su smegenim ir pinigais perka busta Majamiuose, atsinaujina pasus ir mauna is Lt, nes cia propaganda ruosia visus karui. Va kas buna kai politika ir ziniasklaida valdoma ne is LT

 
34.   Parašė ThePope   2022-04-04 11:39  

Jei smegenų turi, tai neprošal būtų ne klavą maigyti, o šiek tiek pasportuoti, aerobinę ištvermę pasikelti, nes putinistams bus ne majamiai, o ukrainos strojbatai, žinai, blokeliai, skiedinio maišymas ir tampymas... :P

Siūlau temą pervadinti į "Kognityvinis disonansas".

 
35.   Parašė C#   2022-04-04 11:55  

Kognityvinis disonansas pas tuos kurie gyvendami prie atomines derzavos sienu, laizo padus kitai derzavai, ir zlugdo savo ekonomika, bei kaitina politini klimata.

Jeigu Rusija butu sutriuskinta, tada su ja butu galima elgtis taip kaip elgesi Ukraina - nulis dialogo ir diplomatijos.

O dabar tegul cypia ir NATO pagalbos prasineja.

 
36.   Parašė Parshiukas   2022-04-04 12:06  

https://www.respublika.lt/lt/naujienos/nuomones_ir_komentarai/bus_isklausyta/algimantas-rusteika-kaip-valdzia-uzsiima-antivalstybine-veikla/

Ką privalo daryti tikrai atsakinga valdžia karo akivaizdoje? Telkti ir vienyti žmones didžiuliams išbandymams ir žiaurybėms, atvirai kalbėti apie galimas grėsmes, daryti viską, kas įmanoma, valstybės ir visuomenės konsolidavimui. Sustabdyti bet kokius visuomenės skaldymo ir susipriešinimo veiksmus, patyčias, priešų paieškas ir panieką pilietinei visuomenei žiniasklaidoje.
Lygiai taip pat nedelsiant sustabdyti bet kokius planus didinti ar įvesti naujus mokesčius, nedelsiant išspręsti klausimą dėl vartojimo mokesčių būtiniausioms išgyvenimo reikmėms sumažinimo ir imtis kitų priemonių įtampai visuomenėje likviduoti. Ir nieku gyvu nesinaudoti situacija visuomenės laisvėms ir teisėms suvaržyti, išorinės grėsmės pretekstu net nebandyti prastuminėti visuomenės daugumai kategoriškai nepriimtinų sprendimų.
Toliau bus skaldoma ir supriešinama visuomenė, keliamas nepasitikėjimas valdžia ir jos institucijų veiksmais, tai palies kiekvieną šeimą, kiekvieną Lietuvos pilietį, visų mūsų gerovę, buitį ir ateitį. Tokie valdančiųjų veiksmai pavojingi, nes propaguoja karą šalies viduje, tarp mūsų.
Apie jokį tokius pasiūlymus teikiančių Seimo narių garbingumą, valstybingumo supratimą ar elementarų susivokimą situacijoje nėra net ką kalbėti, nes tai yra nusikalstamas, antivalstybinis elgesys. Kiekvienoje save gerbiančioje šalyje tokiu atveju nedelsiant ir kategoriškai būtų išreikšta už padėtį valstybėje tiesiogiai atsakančio Prezidento pozicija.

 
37.   Parašė Krosneles.eu   2022-04-04 13:17  

https://www.youtube.com/watch?v=y1iLjVrPai8
Čia oficialus Ukrainos filmukas apie Bucha žudynes. Jei žiūri lėtai. Tai 0:32 matosi kaip lavonas judina ranką, o 0:56 matosi per šoninį veidrodėlį kaip lavonas atsisėda. Prieš tai pravažiavo gulintį lavoną. Beje dar momentai,kad kraujo niekur nesimato. Ir kažkaip žmonių spalva atvirų vietų ne balta kaip lavonų.
Irgi idomus momentas, Bucha meras oficialiai patvirtino kovo 31 dieną, kad rusai pasitraukė. Filmukas padarytas kovo 3 dieną. Lavonų niekas nepatraukė 4 dienas ir niekas 4 dienas apie lavonus neminėjo.
Nenoriu atrodyti neišmanėliu medicinoje, bet lavonas po 4 parų, tai tikrai neturėtų judinti galūnių ir bandyti sėstis.
https://www.15min.lt/naujiena/aktualu/pasaulis/karybos-ekspertas-pasirodzius-rusijos-zudyniu-vaizdams-karas-ukrainoje-jau-bus-kitoks-57-1662074#_
Nuotraukos 15min negražios, bet kiek teko būti laidotuvėse, tai lavonai būdavo labai balti, o nuotraukose veidų spalva tokia kaip gyvų žmonių. Ką aš žinau? Įtarimų atsiranda.

 
38.   Parašė artas   2022-04-04 13:25  

Paršeli, demaskavo tavo feiką: 1467-video5357172782008373926.mpeg

 
39.   Parašė Expanse   2022-04-04 13:35  

O kur žiūri forumo administracija? Mes čia bandome diskutuoti apie spec. oeracijos ukrainoje poveikį rinkoms, kaip treideriai. Tai kaip Marius_ platinamas 18+ turinys, kuris ne visiems priimtinas, ThePope galimi grasinimai neteisėtu laisvės atėmimu ar markus asmeniniai įžeidinėjimai yra susiję su straipsnio turiniu? Siūlau šituos veikėjus baninti iš forumo, kadangi mano nuomone jų skelidžiamas turinys kelia įtampą ir galimai kursto neapykantą šiuo sunkiu metu. Ant visam banint

 
40.   Parašė C#   2022-04-04 13:36  

Nu pagal ukrus, tai rusai atsitraukdami papalino i vietinius, ir lavonus paliko gulet gatvese, neva ziurekit visi ka mes padarem Kai buna organizuojamas genocidas, tam buna skirti masiniai kapai, paslept savo veiklos rezultata.

Jau is bendros logikos kazkas cia netvarkoje.

 
41.   Parašė Krosneles.eu   2022-04-04 13:40  

https://www.youtube.com/watch?v=ItpCmtDawhw
Čia BUCHA meras kovo 31 dieną labai džiaugiasi kad Ukrainos armija išlaisvino miestą, nei vieno žodžio apie lavonus. Šiaip kaip meras, tai jis turėjo per 4 dienas pasirūpinti , kad lavonai nesivoliotų gatvėje, jei lavonai buvo tuo metu.

 
42.   Parašė artas   2022-04-04 13:46  

Krosnele, ir tu parsisiųsk video kurį įkėliau aukščiau, arba žiūrėk čia: https://t.me/voynareal/17632

Čia turėtų būti atspirties taškas, nuo kurio turėtum pradėti mastyti.

 
43.   Parašė ThePope   2022-04-04 13:48  

Baisu? Dar pabaisinsiu. Pratinkitės prie ukrainietiškų barščių... nes algas gausit rubliais, o pietus pirksit grivinom... :P

 
44.   Parašė Parshiukas   2022-04-04 13:49  

Expense, forumas ir taip bereciu uzspaustas i kampa, turi varyt propaganda. Arba bus manau uzdarytas kaip ekspertai.eu Is vienos puses gaila, is kitos koks narodas toks ir naratyvas. ( Tr rezultatas: eisit visi kariaut, tada ismoksit ir rukyt ir atsakyt uz bazara ir propoganda nuo realybes atskirt, bet jau bus velu, nors ir dabar velu, traukinys ant begiu ir jankiu silumvezis stumia linksmai i konflikta. Rusai demonizuoti, galesit su jais saudytis, ups, gausit tocka u kokia i galva ir busit teisus ir negyvi)

 
45.   Parašė markus   2022-04-04 14:02  

ka cia bandai parshe vatine lerva stumti...tai pyzdink nachui i savo ubagyna,kamcia tiek energijos,niekas tavim netiki nebent raguotas, galas jusu ir taip aiskus.

 
46.   Parašė Krosneles.eu   2022-04-04 14:08  

Artas, tai aš ir galvoju, kodėl pavyzdžiui žmogus šulinyje nėra baltas, kaip tikras numirėlis po 4 parų. Tuo labiau, kad daug raudonos spalvos ir atseit 100 proc garantija kad nukraujavo.
Nesu aš foto-video specialistas, bet laidotuvėse dalyvavau ne kartą, numirėlių mačiau pakankamai. Balti visi jie buvo, nei vienas neatrodė sveikai.
Gal tik plaštakos panašiai baltos kaip numirėlio, tačiau visa kita yra normalios spalvos, nors balta turėtų būti viskas.

 
47.   Parašė artas   2022-04-04 14:19  

Krosnele, laidotuvėse tu matei žmones po skrodimo. Skrodimo metu "nuleidžiamas" visas kraujas.

Ir koks to žmogaus šulinyje likimas, gal jis mirė prieš dieną?

 
48.   Parašė erikasrx   2022-04-04 14:26  

Vatinė krosnis atrašys tada, kai rusiškam saite ras naują "paaiškinimą" savo kliedesiams

 
49.   Parašė Krosneles.eu   2022-04-04 14:30  

Artas, ne visiems daro skrodimą po mirties, ypatingai kai mirties priežastis aiški. Tačiau nesvarbu, jei žmonės buvo nušauti, tai nukraujavo tikriausiai. Nesu ir lavonų specialistas. O į tavo klausimą dėl žmogaus likimo ir mirties prieš dieną, tai priminsiu kad Bucha buvo išlaisvinta kovo 31 dieną, o žmogus surastas po 4 parų. Tai jei žmogus mirė prieš parą, tai klausimas iškiltų kodėl, kas jį nužudė, nes rusų nebebuvo jau kovo 31 dieną.

 
50.   Parašė artas   2022-04-04 14:37  

Atsakymas, buvo sužeistas, bet nemirtinai, žaizdą užspaudė su ranka, bet mirė nuo vidinio kraujavimo. Galiu dar sugalvoti...

Aš nesuprantu ką nori įrodyti, kad jei tarkim šis vargšas šulinyje mirė sava mirtimi, tai:

1. Ukrainoje karo nėra?
2. Rusai ten buvo, bet nešaudė?
3. Ukrainiečiai patys susibombordavo ir liepė gyventojams suvaidinti mirusius?

 
51.   Parašė Krosneles.eu   2022-04-04 14:38  

Erikasrx, nesu aš vatinis , nes neturių giminių Rusijoje. O 50 proc rusų turi giminių Ukrainoje ir 100 proc ukrainiečių turi giminių Rusijoje. Ten dabar yra brolis prieš brolį, vienas už Putiną, kitas už Zelenskį.
Man nesuprasti jų vidinių reikalų. Aš žiūriu be emocijų.
---------------------------
O šiaip, tavo bendram išsilavinimui: Ukrainiečiai laiko save tikrais rusais ir sako kad Moskovija pavogė iš jų Rusijos pavadinimą. Visus rusus jie vadina Moskali.

Tai kai mini rusus - patikslink visada ar rusai = ukrainiečiai, ar rusai = Moskali. Kuriuos tu turi galvoje?

 
52.   Parašė markus   2022-04-04 14:45  

bet ant kiek reikia buti maushiu,kad spresti baltas ne baltas...esme genocidas,ir kas yra orkos klausimu net nekyla.o cia bandote ka paaiskinti,kad tipo ukrainieciai savu ten primete,ir tipo nekalta rusu orda dar ishdrys apkaltinti,lyg tais Mariupolio butu maza...ten dirbs nepriklausomas karinis tribunolas, ir jei ukrainieiciai isdrystu toki barbarizma surengti su savais, tai islystu ir vietiniai liudytojai,ir savi kariai kurie tai dare imtu liudyti,nes nei reikalo nera tokiomis nesamonemis uzsiimineti,ir siaip tu giniesi,o ne puoli,niekaip jokia logika nepritemptum... prisiminus Golodomara tu paciu ruskij mir galvazudziu atneshta,tem molionai iszudyti,ir zinai su kuo turi reikala.bet cia vatinems lervoms nesvarbu,reikia gi pardavus siela Satanai,kazkaip atidirbineti... geriau spresti kaip ismesti is sito forumo tas vatines isgamas,kur cia vemia...

 
53.   Parašė Krosneles.eu   2022-04-04 14:48  

Artas, nieko aš nenorių įrodyti. Man tik keista, kad visi lavonai tokios gražios spalvos nuotraukose kaip gyvų žmonių.
Kas liečia karą, tai jau rašiau , kad 100 proc ukrainiečių turi giminių Rusijoje ir 50 proc rusų turi giminių Ukrainoje. Mano supratimu dabar vyksta pas juos pilietinis karas, brolis prieš brolį. Ir ne man suprasti jų vidines tikrąsias neapykantos priežastis.

 
54.   Parašė artas   2022-04-04 14:50  

Jau matau, kaip Krosnelė nukreipinės temą nuo pagrindinių įrodymų, kad orkai žudė nekaltus žmones -> prie Rusijos pavadinimo kilmės, Golodomorą...

Krosnele, bet tu jauti skirtumą tarp [Rusai (Maskoliai) įsiveržė į Ukrainos teritoriją] ir [ukrainiečiai ginasi nuo orkų] ?

 
55.   Parašė erikasrx   2022-04-04 14:53  

"pilietinis karas"?? gal prasmirdusių orkų kojinių apsiuostei? Baltarusijoj rašė kad per smarvę į parduotuvę neįmanoma įeit jei orkos viduje, tai tikiu, kad svaigina

 
56.   Parašė Krosneles.eu   2022-04-04 14:56  

Artas, jei jau toks jautrus esi, tai rekomenduoju paskaityti, koks pats baisiausias karas dabar vyksta, žuvo jau 500'000 nekaltų civilių žmonių. Tik tiek kad visi negrai ir galvos niekam neskauda. Bloomberg rašo:
https://www.bloombergquint.com/opinion/ethiopia-s-war-toll-grows-as-the-world-looks-away

 
57.   Parašė Krosneles.eu   2022-04-04 15:01  

Artas,
"Krosnele, bet tu jauti skirtumą tarp [Rusai (Maskoliai) įsiveržė į Ukrainos teritoriją] ir [ukrainiečiai ginasi nuo orkų] ?"
Tai paaiškink man kvailam karo priežastis. Kodėl Moskalį įsiveržės į Ukrainą, kokio bieso ir už ką jie ten kariauja.
Kad kariauja tai žinau, bet kodėl kariauja tai nežinau. Koks karo tikslas?

 
58.   Parašė Parshiukas   2022-04-04 15:07  

Na va Bucha buvo tik pretekstas kruvai nauju sankciju. 95 kvartalo Zelenksio studija uzsidirbo baksu. Gerai dirba seimininkui, bakso indeksas kyla, EU nusausinama nuo investiciju. Viskas kovai del gerio. Ir rinkimu

 
59.   Parašė artas   2022-04-04 15:12  

Krosnele, klausk Putlerio, niekas geriau neatsakys į tavo klausimą. Svarbu, kad faktus pripažįsti.

Beje, pažiūrėk kaip aktoriai ilgai vaidina, nuo vakaro iki ryto ir net nejuda:


Kaip jau rašiau anksčiau, Krosnelė pradeda nukreipinėti temą, pasirodo į Etiopiją.

 
60.   Parašė Parshiukas   2022-04-04 15:13  

Artas dirba uz dolerius diena nakti, tikras propagandonas, ziu ir i delfi kaip sausuoli priims.

 
61.   Parašė Krosneles.eu   2022-04-04 15:22  

Artas,
"Krosnele, klausk Putlerio, niekas geriau neatsakys į tavo klausimą. Svarbu, kad faktus pripažįsti."
Nu va, pasirodo ir tu nežinai, kodėl jie kariauja. Nežinau ir aš. Pliekiasi brolis prieš brolį, giminės visi.
Pilietinis karas principe, arba Putleris prieš Zelenskį. Arba vieni oligarchai prieš kitus. Neišgėręs daug C2H5OH nesuprasi.
O gal karas vyksta, kad dujos ir nafta brangtų? Niekas liaudžiai priežasčių neatskleidžia.

 
62.   Parašė markus   2022-04-04 15:37  

parshe uz kiek pardavei siela velniui..tokiems isgamoms kaip kiaule 30 mediniu nedaugiau ir pasiraso,vata vietojs smegenu, velnias tai ne durnas,kazkada prie Dievo sosto buvo archangelas,vadinos Ausrine zvaigzde Ryto,nes garbino Auksciausiaji iki kritimo,nors ir atskirtas nu Isminties saltinio,proto per tiek tukstantmeciu prikaupes ir dar turi,o su tokiomis vatinemis lervomis kaip Parshas, net 30 kazin ar duos,nuolaida ishpaus is tokio avino,kontraktas tai iki mirties.

 
63.   Parašė artas   2022-04-04 16:15  

Krosnele, dar kartą akcentuoju esminį momentą, kuris praslysta tavo troliadoj:

Ar jauti skirtumą tarp [Rusai (Maskoliai) įsiveržė į Ukrainos teritoriją] ir [ukrainiečiai ginasi nuo orkų] ?