Po FED posėdžio indeksai pasuko žemyn

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2022-01-27 01:37 Komentarai: (0)
Trečiadienis Volstryte baigėsi daugumos indeksų nuosmukiu, nepaisant pakilimų pirmąją dienos dalį: Dow Jones 34168.09 (-0.38%), S&P500 4349.93 (-0.15%), Nasdaq 13542.12 (+0.02%). Investuotojai nervingai reagavo į FED posėdžio rezultatus, patvirtinančius pasirengimą didinti palūkanų normą kovą.

FED pirmininkas Jerome Powell per spaudos konferenciją po posėdžio sakė, kad Amerikos Centrinis bankas galvoja apie palūkanų normos kėlimą kovo mėnesį, jei bus tinkamos sąlygos.

"Sprendimo dar nepriėmėme, priimsime kovo mėnesį vyksiančiame posėdyje – sprendimą, ar kelti palūkanas. Sakyčiau, kad FOMC kovo mėnesį vyksiančiame posėdyje galvoja apie palūkanų normos didinimą, darant prielaidą, kad bus sudarytos tam tinkamos sąlygos“ – sakė jis.

Jis pridūrė, kad JAV ekonomikos augimas netrukus šiek tiek sulėtės, tačiau po to ji turėtų parodyti savo jėgą. Jerome Powell sakė, kad dar nepriimtas joks sprendimas dėl Centrinio banko balanso mažinimo detalių. Jis įvertino, kad balanso sumos mažinimas bus atliktas greičiau ir anksčiau nei prieš tai.

„Spręsdami balanso mažinimą, vadovaujamės užsibrėžtais maksimalaus užimtumo ir kainų stabilumo tikslais. Atitinkamai būsime pasirengę koreguoti kiekvieną savo požiūrio į balanso valdymą smulkmeną, atsižvelgdami į ekonomikos ir finansų pokyčius. Nepriėmė sprendimo dėl konkretaus grafiko, balanso mažinimo tempo ar kitų detalių ir šiuos dalykus svarstysime artimiausiuose posėdžiuose bei suteiksime papildomos informacijos tinkamu laiku“ – pažymėjo FED pirmininkas.

Reaguojant į FED prezidento žodžius, JAV dešimties metų iždo obligacijų pajamingumas pakilo iki 1.867 procento.

„Išgirdus FED pirmininko kalbą tapo aišku, kad palūkanų normos kėlimo rizika didėja ir kad ankstesni augimai Volstryte žlunga“ – sakė Edward Moya iš OANDA.

Boeing akcijos atpigo apie penkis procentus. Vienai Amerikos aviacijos koncerno akcijai tenkantis nuostolis ketvirtąjį ketvirtį siekė net 7,69 dolerių. Rinka tikėjosi 34 centų akcijai nuostolio. Telekomunikacijų milžinės akcijos atpigo net virš aštuonių procentų, nors ketvirčio pelnas akcijai siekė 78 centus ir buvo dviem centais didesnis nei laukta.

Ketvirtadienį bus paviešinta pirminė preliminari informacija apie tai, kaip per praėjusį ketvirtį pakito JAV bendrasis vidaus produktas. Be to, tradiciškai paaiškės, kiek per savaitę atsirado naujų bedarbių. Tuo tarpu savo ketvirčio veiklos rezultatus paviešins Apple, Visa, McDonald’s bei kitos įmonės.
 
Dar nėra komentarų