FED atstovas: palūkanų norma bus padidinta tris kartus

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2022-01-11 17:27 Komentarai: (0)
Amerikos Federalinio Rezervų banko Atlantos padalinio vadovas Raphael Bostic sakė, kad JAV pinigų institucija šiais metais turės tris kartus didinti palūkanų normą. FED balansą taip pat reikės greitai pakoreguoti, praneša Reuters.

Bankininko nuomone, yra rizika, kad infliacija aukštame lygyje išliks daug ilgiau, nei buvo tikėtasi anksčiau. Ir tai, jo nuomone, pareikalaus greitų, ryžtingų ir agresyvių Amerikos Centrinio banko veiksmų.

Raphael Bostic mano, kad tinkamas laikas pirmam palūkanų kėlimui galėtų būti kovo mėnesio FOMC susitikimas.

„Jei viskas tęsis kaip anksčiau, kovo mėnuo būtų tinkamas metas“ – sakė FED atstovas.

Antras svarbus klausimas, pasak jo, yra Amerikos Federalinio Rezervų banko balanso valdymas. Raphael Bostic pasisako už tai, kad FED veiksmai šiuo atveju taip pat turėtų būti agresyvūs, t.y. leidžiantys aktyvams sumažėti bent 100 milijardų dolerių per mėnesį ir planuojant greitai „ištraukti“ iš finansų rinkų mažiausiai 1,5 trilijono dolerių, kuriuos jis apibūdino kaip „gryną perteklinį likvidumą“.

Nuo pandemijos protrūkio 2020 metų pradžioje Amerikos Centrinis bankas įsigijo už daugiau nei 4 trilijonus dolerių iždo obligacijų ir hipoteka užtikrintų vertybinių popierių, todėl bendras jo balanso dydis padidėjo daugiau nei dvigubai nuo 4,1 trilijono dolerių iki daugiau nei 8,7 trilijono dolerių.

Kalbėdamas apie susirūpinimą dėl naujojo koronaviruso atmainos plitimo, Raphael Bostic teigė, kad Omikronas greičiausiai nesutrukdys atsigauti, priešingai, yra rizika, kad jis sustiprins infliacinį spaudimą.

Amerikos Federalinio Rezervų banko Atlantos padalinio vadovas šiais metais neturi balsavo teisės sprendžiant dėl bazinės palūkanų normos ir bendros pinigų politikos krypties. Jis buvo vienas iš pirmųjų FED pareigūnų, kurie tikėjosi, kad atsigavimo tempas bus didesnis nei tikėtasi, ir praėjusiais metais tvirtino, kad 2022 metais reikės didinti palūkanų normą.
 
Dar nėra komentarų