Į GameStop akcijas investavusio fondo grąža 85 procentai

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2022-01-06 13:20 Komentarai: (0)
Praėjusiais metais, kai daug fondų fiksavo prieaugį, memų manijos atstovė GameStop vis dar turėjo didelį poveikį kai kurių iš jų investicinei grąžai.

Senvest Management, kuris, kaip apibūdino Wall Street Journal leidinys, tapo „vienu didžiausių sausio mėnesio rinkos manijos laimėtojų“, nes buvo investavęs į GameStop akcijas, žinomo investuotojo teigimu, visų metų investicinė grąža siekė net 85 procentus.

Remiantis HSBC duomenimis, per metus iki lapkričio mėnesio Senvest, kurio valdomas turtas siekė 3,2 mlrd. dolerių, buvo geriausius rezultatus duodantis hedge arba rizikos draudimo fondas. Ir tikėtina, kad jo visų metų veikla leido jam išlaikyti tokią padėtį.

Tie, kurie buvo priešingoje GameStop prekybos pusėje, t.y. šortino šios bendrovės akcijas (tikėjosi uždirbti iš kainos kritimo) atsigavo sunkiau. Melvin Capital, sulaukusi smulkiųjų prekiautojų pykčio dėl viešai paskelbtos pozicijos vaizdo žaidimų mažmenininko atžvilgiu, 2021 metais patyrė 39 procentų nuostolius, teigia duomenis žinantis asmuo.

Tačiau po sausį buvusio smūgio, Melvin Capital hedge fondas atsigavo, o jo teigiama grąža nuo vasario 1 dienos iki gruodžio 31 dienos siekė 33 procentus. Fondas metus baigė valdydamas 11,7 mlrd. dolerių vertės aktyvus.

Šie du rizikos draudimo fondai parodo ilgalaikį GameStop akcijų kainos didelio svyravimo poveikį pirmąjį 2021 metų mėnesį ir kaip jis prisidėjo prie institucinių investuotojų grąžos ir nuostolių per visus metus.

Tuo tarpu pačio GameStop rinkos vertė per praėjusius metus pašoko net 670 procentų.
 
Dar nėra komentarų