Atšokimas Volstryte

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2021-12-03 00:48 Komentarai: (0)
Sesija su minuso ženklu, sesija su pliuso ženklu. Dvi dienos kritimų, viena diena augimo. Taip trumpai galima apibūdinti paskutinę audringą savaitę Amerikos akcijų rinkoje. Vienas dalykas aiškus - nepastovumas labai padidėjo.

Po trečiadienio lapkričio mėnesio korekcijos pagilinimo, ketvirtadienis atnešė solidžius prieaugius. Šį kartą geriausiai sekėsi didelėms cikliškoms tradicinių pramonės šakų įmonėms. Boeing akcijos pabrango 7,5 procento, American Express - 4,5 procento, o Visa rinkos vertė ūgtelėjo virš keturių procentų. Tai prisidėjo prie solidaus Dow Jones indekso augimo, kuris pakilo 1,82 procento iki 34639,79 punktų.

Šį kartą technologijų monopolininkų rezultatai buvo prastesni, todėl Nasdaq paaugo tik 0,83 procento ir finišavo ties 15381,32 punktais. S&P500 atsigavo ir pakilo 1,42 procento iki 4577,10 punktų. Taigi, turėjome penktą sesiją iš eilės su padidėjusiu nepastovumu.

„Žinoma, yra susirūpinimas dėl omikrono, tačiau kyla jausmas, kad šios infekcijos nėra tokios rimtos, kaip buvo manoma iš pradžių. Antra, makroekonominiai duomenys, ypač iš darbo rinkos, atrodo gerai“ – įvertino Oliveris Pursche iš Niujorko Wealthspire Advisors.

„Mes matėme šį filmą anksčiau, ir tikėtina, kad Volstrytas išliks paveiktas COVID-19 naujienų, kol nebus atliktas aiškus bangos įvertinimas. Per kelias ateinančias savaites rizikos apetitas greičiausiai bus jautrus didėjantiems koronaviruso atvejams, grandinės problemos ir kiekvienam infliacijos rodikliui" - sakė vyresnysis rinkos analitikas Ed Moya iš Oandos.

„Atrodo, kad rinka domėjosi, kada šis naujas variantas pasirodys, o ne ar. Rinkai bus svarbiau, ką per ateinančias kelias savaites išgirsime apie mūsų vakcinų ir vaistų veiksmingumą" - pareiškė vyriausiasis National Securities rinkų strategas Art Hogan.

Po gana stiprių ADP rezultatų investuotojai tikisi, kad penktadienio Darbo departamento ataskaita patvirtins gerą padėtį darbo rinkoje. Laukiama, kad per lapkritį bedarbystė Amerikoje dar labiau sumažėjo nuo 4.6 iki 4.5 procento, o naujų darbo vietų ne žemės ūkio sektoriuose iš viso sukurta 550 tūkstančių, kai mėnesį prieš tai - 531 tūkstantis.
 
Dar nėra komentarų