Amerikietiškas ETF bitkoinams

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2021-10-13 12:26 Komentarai: (0)
Amerikos Vertybinių popierių ir biržų priežiūros komisija SEC patvirtino Volt Equity ETF fondą, kuris investuos į su bitkoinais susijusias bendroves.

Volt Crypto Industry Revolution Tech ETF suteiks investuotojams lengvą priėjimą prie bendrovių, turinčių didelę bitkoinų poziciją. Fondo tikslas sekti vadinamąsias „Bitcoin Industry Revolution Companies“, t.y. Bitkoino pramonės revoliucijos įmones, kurias SEC paraiška apibrėžia kaip subjektus, kuriems priklauso didžioji dalis grynojo turto bitkoinais arba kurie gauna didžiąją dalį pajamų iš „kasybos“, paskolų ar bitkoinų sandorių.

Tokioms bendrovėms bus skirta aštuoniasdešimt procentų fondo lėšų, rašoma prospekte. Naujasis ETF bus kotiruojamas Niujorko vertybinių popierių biržoje Arca su žymeklio simboliu BTCR.

JAV vertybinių popierių reguliavimo institucijos daugelį metų diskutavo, ar patvirtinti pirmąjį bitkoino ETF fondą. Prieš porą savaičių SEC paskelbė, kad 45 dienoms atidės sprendimą dėl keturių bitkoininių ETF, t.y. Global X Bitcoin Trust, Valkyrie XBTO Bitcoin Futures Fund, WisdomTree Bitcoin Trust ir Kryptoin Bitcoin ETF.

Skirtingai nuo kitų fiziškai užtikrintų bitkoinų ETF pasiūlymų, naujai patvirtintas Volt Equity nestebi bitkoino kainos ir nelaiko turto jo pagrindu. Jis siekia investuoti į įmones, kurios sukuria didelę savo verslo dalį per veiklą susietą su bitkoinais.

SEC svarstymai dėl bitkoininių ETF truko daug ilgiau nei jo kolegų Kanadoje, kurie jau išdavė leidimus trims biržoje prekiaujamiems fondams. Remiantis Bybt duomenimis, bitkoininis ETF, kuris buvo paleistas vasarį, šiuo metu valdo turtą, kurio vertė yra 1,51 mlrd. dolerių. ETF Evolve Bitcoin ir CI Galaxy Bitcoin ETF fondai buvo paleisti atitinkamai vasario ir kovo mėnesiais.
 
Dar nėra komentarų