Savaitė Volstryte prasidėjo kritimu

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2021-10-12 01:28 Komentarai: (0)
Pirmadienio sesija Volstryte baigėsi pagrindinių indeksų kritimu, nepaisant augimo pirmoje dienos pusėje: Dow Jones 34496.06 (-0.72%), S&P500 4361.19 (-0.69%), Nasdaq 14486.20 (-0.64%). Investuotojai bando įvertinti galimą kylančių energijos išteklių kainų įtaką infliacijai ir aktyvų vertinimui rinkose.

„Nepaisant netikrumo, tikimės, kad akcijų rinka artimiausiu metu ir toliau augs, nes investuotojai įgyja pasitikėjimo, jog dabartinis infliacijos kilimas yra laikinas“ - pranešime teigė Goldman Sachs Group strategai.

„Matome didėjančią riziką pasaulinei BVP augimo perspektyvai ir ilgesnės infliacijos įrodymus, todėl esame atsargesni vertindami pasaulinių rinkų perspektyvas“ - sakė Fidelity makro strategijos ir turto paskirstymo direktorius Salman Ahmed.

Deutsche Bank banko atlikta rinkos specialistų apklausa parodė, kad dauguma jų iki metų pabaigos tikisi penkių procentų nuosmukio akcijų rinkoje. JPMorgan ir Goldman Sachs bankų strategai prognozuoja panašų kritimą, tačiau į tai žiūri kaip į galimybę apsipirkti.

JAV žalios naftos kaina pirmą kartą nuo 2014 metų lapkričio pakilo virš 80 JAV dolerių už barelį, o geležies rūda pabrango dešimt procentų. Analitikai teigia, kad toks padidėjimas yra naudingas su žaliavoms susijusiems sektoriams, bet nuo jų priklausomų pramonės šakų atstovams tai yra košmaras. Occidental Petroleum ir Diamondback Energy akcijos brango po du procentus.

„Kylančios energijos kainos sulėtins BVP augimą, tačiau, mūsų nuomone, to nepakaks recesijai sukelti. Tikėtina, kad kitais metais energijos kainos stabilizuosis“ - pranešime rašė UBS Global Wealth Management strategai, vadovaujami Mark Haefele.

Merck akcijos pirmadienį brango 0,5 procento, bet galiausiai atpigo apie vieną procentą. Merck & Co. ir Ridgeback Biotherapeutics LP partneris kreipėsi dėl molnupiraviro skubios pagalbos JAV patvirtinimo, todėl padidėjo tikimybė, kad tabletė taps pirmuoju geriamuoju antivirusiniu vaistu nuo Covid-19, pirmadienį pranešė Bloomberg.

Southwest Airlines rinkos vertė nukrito virš keturių procentų. Savaitgalį aviakompanija atšaukė daugiau nei 1800 skrydžių, motyvuodama blogais orais, skrydžių valdymo problemomis ir darbuotojų trūkumu. Southwest atmetė spėliones, kad aukštas atšaukimų skaičius, palyginti su kitomis oro linijomis, kilo dėl darbuotojų protestų dėl privalomo skiepijimo nuo Covid-19.

Goldman Sachs sumažino JAV bendrojo vidaus produkto augimo 2022 metams prognozę iki keturių procentų, nuo 4,4 procento ir sumažino savo 2021 metų lūkesčius nuo 5,7 iki 5,6 procento. Banko atstovai nurodė JAV Kongreso fiskalinės paramos pabaigą ir lėtesnį nei tikėtasi vartotojų išlaidų atsigavimą, ypač paslaugų srityje.

Praėjusio ketvirčio veiklos rezultatų skelbimo sezonas prasidės trečiadienį. Savo ataskaitas, be kita ko, pristatys JPMorgan, Goldman Sachs, Bank of America, Morgan Stanley, Wells Fargo, Citigroup ir BlackRock.

Analitikai trečiojo ketvirčio S&P500 indekso atstovių pelno augimo tempą vertina 27,6 procento, kas būtų trečias didžiausias prieaugis nuo 2010 metų.
 
Dar nėra komentarų