Norėjo investuoti į kriptovaliutas - prarado apvalią sumą

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2021-10-08 13:57 Komentarai: (0)
Daugiau nei 167 tūkstančius zlotų prarado 28 metų Lenkijos gyventojas, norėjęs investuoti į kriptovaliutas. Vyras tapo internetinių sukčių auka panaudojant „nuotolinio darbalaukio“ metodą, pranešė šios šalies policija.

Policijos atstovė informavo, kad į pareigūnus kreipėsi 28-erių gyventojas, kuris naršydamas internete aptiko skelbimą, siūlantį investuoti kriptovaliutų biržoje. Svetainėje buvo žinomų žmonių pareiškimų, apibūdinančių investicijų dėka gautą pelną. „Pasak nukentėjusios šalies, tai padarė įmonę patikimesnę“.

Policininkė nurodė, kad nukentėjęs asmuo užpildė registracijos formą, ir tą pačią dieną jam paskambino asmuo, kuris pristatė galimybes ir sąlygas sukurti sąskaitą kriptovaliutų biržoje. Kitą dieną su juo susisiekė moteris, lenkiškai kalbėjusi su rytiniu akcentu. Ji turėjo vaidinti vadinamos globėjos vaidmenį ir padėti vyrui investuoti. Moteris su auka susisiekė per WhatsApp.

"28 metų vyras davė moteriai duomenis iš savo asmens tapatybės kortelės ir, jos prašymu, savo telefone įdiegė AnyDesk programėlę. Nustatęs kitas su investavimu susijusias detales, vyras pinigus pervedė į sukurtą sąskaitą kriptovaliutų biržoje. Tačiau jis pastebėjo, kad iš sąskaitos dingo daug daugiau pinigų nei jo atliktas pavedimas“ - apibūdino policijos pareigūnė.

Moteris globėja patikino auką, kad jo pinigai yra saugūs, o bankas tikrina jų kilmę. Kai 28-erių vyras atliko kitą pervedimą ir iš jo sąskaitos dingo daugiau pinigų nei jis pervedė, moteris nukentėjusįjį patikino, kad pervesta suma po kelių dienų bus grąžinta į jo sąskaitą.

„Po kurio laiko moteris vėl paskambino nukentėjusiam vyrui, sakydama, kad jis turi prisijungti prie savo banko sąskaitos, nes jau gavo pinigus“ - pasakojo policininkė.

Kai 28 metų vyras pastebėjo, kad iš jo banko sąskaitos buvo atlikta daugiau pervedimų ir pagal jo duomenis buvo paimtos dvi grynųjų pinigų paskolos, jis suprato, kad buvo apgautas. Vyras iš viso neteko daugiau nei 167 tūkstančių zlotų.

Kaip pažymėjo policijos pareigūnė, septynias dienas sukčiaujanti moteris, teigusi esą yra vadinamoji globėja, susisiekė su auka naudodama skirtingus telefono numerius, kiekvieną kartą skambindama per WhatsApp. Kai vyras bandė paskambinti tariamai patarėjai, paaiškėjo, kad naudojami telefono numeriai buvo neaktyvūs.
 
Dar nėra komentarų