Iki metų pabaigos Evergrande turi sumokėti beveik 550 milijonų dolerių palūkanų

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2021-09-24 15:01 Komentarai: (0)
China Evergrande Group ketvirtadienį nesumokėjo 83,5 mln. JAV dolerių obligacijų kupono, o nekilnojamo turto milžino kreditoriai iki metų pabaigos iš viso laukia beveik 550 mln. dolerių palūkanų, praneša Reuters.

Antrajai pagal dydį Kinijos nekilnojamo turto projektų plėtotojai, kurios problemos sukėlė sumaištį pasaulinėse rinkose, šiais metais nereikia išpirkti vidaus ir užsienio obligacijų. Tačiau ji turi sumokėti palūkanas. Vidaus obligacijų atveju tai neatrodo didelė problema, ypač turint omenyje Kinijos valdžios institucijų kontrolę. Užsienio obligacijos yra didesnė problema.

Naujienų agentūra Reuters apskaičiavo, kad bendra Evergrande obligacijų kupono suma, kurią reikia sumokėti iki šių metų pabaigos, yra 547,57 mln. dolerių.

Evergrande yra labiausiai įsiskolinusi nekilnojamo turto bendrovė pasaulyje. Įmonės įsipareigojimai yra 305 mlrd. JAV dolerių. Vakar ji turėjo išmokėti palūkanas už obligacijas. Kaip Reuters sužinojo iš žmonių, susipažinusių su šiuo klausimu, obligacijų savininkai nesulaukė nei palūkanų, nei jokių naujienų iš bendrovės.

Be to, rugsėjo 29 dieną turi būti sumokėtos dar 47,5 milijono JAV dolerių palūkanos už obligacijas, kurių terminas baigiasi 2024 metų kovo mėnesį.

„Dabartiniai rinkos skaičiavimai rodo, kad investuotojai, turintys Evergrande dolerinių obligacijų, greičiausiai atgaus labai mažai. Labiausiai tikėtina, kad įmonė kartu su kreditoriais sudarys restruktūrizavimo susitarimą“ - sakė Janus Henderson Investors portfelio valdytoja ir pagrindinė besivystančių rinkų analitikė Jennifer James.

Tačiau Kinijos subjektų padėtis yra daug rimtesnė. Iš 305 mlrd. dolerių įsipareigojimų, tik apie 20 mlrd. dolerių Evergrande yra skolinga užsienio institucijoms. Nerimas vidaus rinkoje yra didelis dėl grėsmių Kinijos nekilnojamojo turto sektoriui.

Šiandien Evergrande akcijos Honkongo biržoje atpigo beveik dvyliką procentų po to, kai vakar brango. Nuo metų pradžios šios bendrovės rinkos vertė susitraukė virš aštuoniasdešimt procentų.
 
Dar nėra komentarų