Solidus augimas Volstryte

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2021-09-24 02:09 Komentarai: (0)
Ketvirtadienio sesija Volstryte atnešė solidų augimą, o pagrindiniai Amerikos akcijų rinkos indeksai atsitiesė po savaitės pradžioje buvusio kritimo: Dow Jones 34764.82 (+1.48%), S&P500 4448.98 (+1.21%), Nasdaq 15052.25 (+1.04%). Kilimui įtakos neturėjo ne itin optimistiški paslaugų ir pramonės PMI rodmenys.

„FED tonas yra pozityvus, pripažįstama, jog ekonomika yra pakankamai stipri, kad galėtų atsistoti ant savo kojų ir kad centrinis bankas gali pradėti panaikinti monetarines paskatas, kurias suteikė nuo pandemijos krizės pradžios. Nors šį rudenį gali kilti papildomų neramumų, apskritai teigiamai vertiname JAV ekonomikos augimo perspektyvas ir manome, kad verta buvo pirkti aktyvus kritimo metu, nes pagrindai išlieka tvirti“ - sakė Independent Advisor Alliance investicijų direktorius Chris Zaccarelli.

Salesforce akcijų kotiruotės padidėjo virš septynių procentų. Bendrovė padidino visų 2022 metų pajamų prognozę iki 26,25 – 26,35 mlrd. dolerių, kai analitikai prognozavo, jog ji bus kilstelta iki vidutiniškai 26,31 mlrd. dolerių.

Įmonės, susijusios su ekonomikos atsigavimu, ketvirtadienį fiksavo savo verčių augimą. General Electric akcijų kaina padidėjo apie 4,5 procento, Las Vegas Sands - trimis procentais, o statybinių mašinų ir įrengimų gamintojos Caterpillar kapitalizaciją ūgtelėjo daugiau nei dviem procentais.

Pakilo ir naftos bendrovių akcijos. APA Corp ir Dwvin Energy rinkos vertė padidėjo po septynis procentus. WTI naftos kaina išaugo iki 73,5 dolerių už barelį - aukščiausio lygio nuo rugpjūčio antros dienos. Bankų rinkos vertė taip pat pakilo. JPMorgan, Bank of America ir Citibank nuosavybės vertybiniai popieriai pabrango virš trijų procentų.

BlackBerry rinkos vertė pašoko net beveik vienuoliką procentų. Ketvirčio pajamos buvo 175 milijonai JAV dolerių, bei viršijo lūkesčius, kad jos sudarys vidutiniškai 164 mln. dolerių.

Markit Economics parengtas PMI indeksas, apibūdinantis JAV pramonės sektoriaus ekonominę situaciją, rugsėjo mėnesį siekė 60,5 balo, kai prieš mėnesį buvo aukštesnis ir sudarė 61,1 punktą. Rinka laukė augimo iki 61,5 balo. Paslaugų PMI indeksas šį mėnesį irgi krito, t.y. nuo 55,1 iki 54,4 punkto, o prognozuota, kad kris tik iki penkiasdešimt penkių balų.

Po prekybos savo praėjusio ketvirčio veiklos rezultatus paviešino puikiai visiems žinoma Nike bendrovė. Paaiškėjo, jog ūgtelėjo tiek pajamos, tiek pelnai. Pajamos pakilo šešiolika procentų iki 12,248 mlrd. dolerių, tiesa, laukta, jog jos bus kiek didesnės ir sudarys vidutiniškai 12,46 mlrd. dolerių. Veiklos pelnas paaugo dvidešimt dviem procentais iki 2,163 mlrd. dolerių, o grynasis - dvidešimt trimis procentais iki 1,874 mlrd. dolerių, arba iki 1.16 dolerių akcijai. Šiuo atveju prognozuota, kad ketvirčio pelnas akcijai sieks vidutiniškai 1.11 dolerių. Dėl tiekimo iš Azijos problemų Nike neigiama linkme pakoregavo savo šių finansinių metų pajamų prognozę, t.y. visų metų pardavimai padidės procentiškai vidutiniškai vieno skaitmens tempu, palyginti su ankstesne mažo dviženklio augimo prognoze. Antrąjį fiskalinį ketvirtį pardavimai nepakis arba nežymiai kris. Analitikai tikėjosi, kad per šį ketvirtį bei per visus finansinius metus pajamos augs po dvyliką procentų.

Po prekybinės sesijos metu Nike akcijos pigo virš trijų procentų, o nuo metų pradžios jų vertė pakilo virš trylikos procentų.
 
Dar nėra komentarų