Turkijos Centrinio banko sprendimas parklupdė lirą

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2021-09-23 18:04 Komentarai: (0)
Turkijos liros vertė nukrito iki rekordiškai žemo lygio po to, kai Centrinis bankas netikėtai sumažino pagrindinę palūkanų normą nepaisant tolesnės infliacijos augimo perspektyvos.

Liros vertė nukrito net 1,7 procento iki 8,8017 lirų už dolerį, kai centrinis bankas paskelbė 100 procentinių punktų sumažinantis pagrindinę palūkanų normą iki aštuoniolikos procentų.

Didžioji dauguma ekonomistų šiame Turkijos Centrinio banko narių susitikime nesitikėjo palūkanų normos pasikeitimo.

Ekspertai neabejoja, kad palūkanų sumažinimas buvo realizuotas po to, kai buvo sulaukta spaudimo iš Turkijos prezidento. Recep Tayyip Erdogan laikosi gana originalios teorijos, kad aukštos palūkanų normos sukelia didelę infliaciją šalyje. Štai kodėl jis reikalaudavo sumažinti palūkanų normas Turkijos Centrinio banko vadovų, o maištaujančius atleisdavo.

Šiuo metu bazinė palūkanų norma Turkijoje yra 125 baziniais punktais žemesnė už metinę infliaciją, kuri rugpjūtį išaugo trečią mėnesį iš eilės ir pasiekė net 19,25 procento lygį, t.y. beveik keturis kartus daugiau nei Centrinio banko infliacijos tikslas.

Nuo metų pradžios Amerikos doleris Turkijos nacionalinės valiutos atžvilgiu pabrango net beveik aštuonioliką procentų, o per pastaruosius vienerius metus - apie keturioliką procentų. Euras liros atžvilgiu atitinkamai sustiprėjo 13,2 ir 14,5 procento.
 
Dar nėra komentarų