Nežymūs Amerikos akcijų rinkos indeksų pokyčiai

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2021-08-20 01:08 Komentarai: (0)
Naujienos iš Federalinio Rezervo sugebėjo tik vieną dieną išgąsdinti biržos bulius. Nepaisant nedidelės panikos Europoje, Amerikos akcijų rinkos indeksai ketvirtadienio sesiją užbaigė neutraliai, o tai esant dabartinei situacijai galima laikyti gana sėkmingu rezultatu: Dow Jones 34894.12 (-0.19%), S&P500 4405.80 (+0.13%), Nasdaq 14541.79 (+0.11%).

Liepos mėnesio Federalinio Atviros rinkos komiteto posėdžio protokolas gana aiškiai parodė, kad FED vadovybė rimtai svarsto galimybę prisukti grynųjų dolerių čiaupą. Labai tikėtina, kad dar šiais metais Amerikos Centrinis bankas ims mažinti obligacijų pirkimo apimtis.

Nors tai nėra nauji pranešimai, praėjusio mėnesio FED protokolas trečiadienį sukėlė nedidelę paniką ir maždaug vieno procento pagrindinių indeksų kritimą Volstryte. Europa reagavo dar impulsyviau, kur ketvirtadienis atnešė 1 – 2 procentų indeksų kritimus. Tačiau šiandien amerikiečiai jau nebuvo linkę panikuoti ir parduoti beveik rekordiškai brangias akcijas.

Makroekonomikos srityje savaitės darbo rinkos duomenys pasirodė netikėtai geresni nei laukta, t.y. ketvirtą savaitę iš eilės Amerikoje mažėjo naujų bedarbių skaičius, be to, jis buvo kuklesnis nei laukta.

Kitą vertus, pramonės duomenys buvo šiek tiek silpnesni nei tikėtasi. Rugpjūčio mėnesio verslo klimato indeksas Filadelfijos regione sumažėjo nuo 21,9 iki 19,4 punkto, o laukta, kad pakils iki 22,8 punkto. Jis smuktelėjo ketvirtą kartą iš eilės ir yra žemiausias nuo pat praėjusių metų pabaigos.

„Infliacija išlieka pagrindiniu makroekonominiu kintamuoju. Ar tai laikina, ar ilgesniam laikui? Kokius rodmenis FED toleruos, kad pasiektų visiško užimtumo tikslą“ - komentavo BNY Mellon Wealth Management investicijų strategijų direktorius Jeff Mortimer.

Goldman Sachs sumažino JAV dabartinio ketvirčio ekonomikos augimo prognozę nuo 9 iki 5,5 procento. Bankas taip pat likusiems metams prognozuoja didesnę infliaciją nei anksčiau laukta.

„Delta variantąo poveikis BVP augimui ir infliacijai yra šiek tiek didesnis, nei tikėjomės. Tikėtina, kad rugpjūčio mėnesį išlaidos restoranams, kelionėms ir kai kurioms kitoms paslaugoms sumažės, nors tikimės, kad sumažėjimas bus kuklus ir trumpas. Gamyba ir toliau kenčia nuo tiekimo grandinės sutrikimų, ypač automobilių pramonėje, o tai tikriausiai reiškia mažesnį atsargų atstatymą trečiąjį ketvirtį“ - sakė Goldman Sachs vyriausiasis ekonomistas Jan Hatzius.

Akcijos, glaudžiai susijusios su ekonomikos atsigavimu, pigo. Plieno gamintojo Nucor rinkos vertė susitraukė daugiau nei 2,5 procento, kasybos bendrovės Freeport-McMoRan sumažėjo apie 4,3 procento, o automobilių gamintojo General Motors - 3,5 procento.

Su kelionėmis susijusios akcijos, įskaitant kruizines linijas ir oro linijas, nuvertėjo maždaug po tris procentus baiminantis, jog dėl koronaviruso Delta varianto plitimo gali būti daugiau suvaržymų kelionių srityje.

Energetikos kompanijų Chevron (2,5 procento) ir Exxon Mobil (3,1 procento) kapitalizacijos susitraukė, nes naftos kaina nukrito iki žemiausio lygio nuo gegužės 21 dienos, iš dalies dėl stipresnio JAV dolerio spaudimo ir stebėtinai Amerikoje padidėjusių benzino atsargų.

Robinhood Markets akcijos ketvirtadienį atpigo net virš dešimt procentų po to, kai populiaraus interneto brokerio generalinis direktorius perspėjo, kad padidėjusi smulkiųjų investuotojų apyvarta, kilstelėjusi pajamas antrąjį ketvirtį, artimiausiais mėnesiais augs sulėtės.
 
Dar nėra komentarų