JAV 2020 metais rekordiškai trumpa recesija

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2021-07-20 14:12 Komentarai: (0)
Pandemijos sukeltas ekonomikos nuosmukis JAV baigėsi 2020 metų balandžio mėnesį. Ir truko tik du mėnesius, pranešė Amerikos Nacionalinio ekonominių tyrimų biuro (NBER) ekonominio ciklo komitetas.

Minima įstaiga pabrėžia, kad praėjusių metų Jungtinių Amerikos Valstijų ekonomikos nuosmukis buvo trumpiausias istorijoje. Tuo pačiu nurodoma, kad pagrindiniai užimtumo ir gamybos rodikliai „aiškiai rodo, kad 2020 metų balandis buvo proveržio mėnuo“, kalbant apie verslo veiklą.

Nuosmukis nutraukė dešimties su puse metų plėtros laikotarpį, kuris buvo ilgiausias istorijoje. Ankstesnis rekordiškai trumpas JAV ekonomikos nuosmukis truko šešis mėnesius ir įvyko 1980 metais.

„Istorija prisimins šį įvykį kaip labai blogą, net jei ekonominė produkcija ir užimtumas sumažėjo tik dviems mėnesiams“ - sakė Harvardo universiteto ekonomistas Jeffrey Frankel.

„Ekonominei padėčiai atsigauti reikėjo agresyvaus fiskalinio ir piniginio pašvelninimo. Šis epizodas labiausiai įsimins kaip pavyzdys, kaip aktyvus makroekonominis valdymas gali būti naudingas tol, kol jis bus įgyvendinamas tinkamu laiku ir tinkamu mastu“ - pridūrė jis.
 
Dar nėra komentarų