Naujas Nasdaq rekordas

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2021-06-23 01:41 Komentarai: (0)
Antradienio sesija Volstryte baigėsi pagrindinių indeksų padidėjimu, o Nasdaq sumušė visų laikų rekordą: Dow Jones 33945.58 (+0.20%), S&P500 4246.44 (+0.51%), Nasdaq 14253.27 (+0.79%). Technologijų bendrovės buvo augimo lyderės, o investuotojų dėmesys taip pat buvo sutelktas į didelius bitkoino kainos svyravimus.

„Akcijos pirmadienį smarkiai atsigavo, nors vis dėlto S&P panaikino tik penktadienio nuosmukį. Ciklinės akcijos vis dar yra nuosmukio tendencijoje ir investuotojai turėtų panaudoti augimą pelnų fiksavimui“ - sakė Vital Knowledge analitikas Adam Crisafulli.

Po kritimo sesijos pradžioje, elektromobilių gamintojo Tesla akcijos ją baigė pabrangusios apie vieną procentą. Be to, brango ir kitų didžiųjų technologijų bendrovių nuosavybės vertybiniai popieriai. Netflix rinkos vertė padidėjo beveik trimis procentais, Amazon, Facebook, Apple ir Microsoft - po daugiau nei vieną procentą. Google savininko Alphabet akcijos taip pat brango, nors Europos Komisija pradėjo tyrimą dėl Google reklaminės dalies.

Bitkoino kursas išlieka dėmesio centre. Dienos metu didžiausios kriptovaliutos kaina nukrito žemiau trisdešimties tūkstančių dolerių, o po jos išpardavimo MicroStrategy rinkos vertė sumažėjo 11,5 procento, o Coinbase - penkiais procentais. Tačiau antroje dienos dalyje bitkoinas atsigavo ir netgi brango, tad tuo pačiu atsitiesė ir minėtų bendrovių akcijos.

Investuotojai taip pat atidžiai stebėjo FED pirmininko Jerome Powell kalbą Atstovų rūmuose antradienį. Jis nepasakė nieko, kas galėjo paskatinti akcijų rinkų prieaugį, tačiau kai kurie analitikai nurodo, kad jo pasirodymo metu indeksai pasiekė dienos maksimumus. Amerikos Centrinio banko vadovas pateikė optimistinę poziciją dėl ekonomikos atsigavimo ir teigė, kad infliacijos augimas yra tik laikinas.

Anksčiau antradienį Amerikos Federalinio Rezervų banko Niujorko padalinio vadovas John Williams sakė, kad palūkanų normos kilimo klausimas vis dar yra tolima ateitis.

Dešimties metų JAV vyriausybės obligacijų pajamingumas sumažėjo dviem baziniais punktais iki 1,47 procento. Auksas atpigo 0,3 procento iki 1777,40 dolerių už Trojos unciją, o WTI rūšies žaliavinės naftos kaina susitraukė 0,4 procento iki 72,85 dolerių už barelį.
 
Dar nėra komentarų