Naujas S&P500 rekordas

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2021-06-11 01:03 Komentarai: (0)
Finansų rinkų reakcija į stebėtinai greitą kainų augimą JAV buvo labai netradicinė. Įsivyravo ne baimė, o godumas ir S&P500 sesijos metu pasiekė naują rekordą (4249.74 punktai), tačiau dieną baigė pakilęs kiek mažiau: S&P500 4239.18 (+0.47%), Dow Jones 34466.24 (+0.06%), Nasdaq 14020.33 (+0.78%).

Ketvirtadienio pagrindinė naujiena buvo naujausia kainų pokyčių statistika. Paaiškėjo, jog gegužę metinė infliacija Amerikoje pirmą kartą nuo 2008 metų rugsėjo pasiekė penkis procentus. Tai antras mėnuo, kai šis rodiklis nustebino ekonomistus, augdamas žymiai greičiau, nei tikėjosi dauguma iš jų. Be to, bazinė metinė infliacija pasiekė aukščiausią lygį per 29 metus, o tai rodo infliacijos spaudimą praktiškai kiekviename ekonomikos sektoriuje.

Normali ir „vadovėlinė“ rinkos reakcija turėtų būti palūkanų normų padidėjimo lūkesčių sustiprėjimas, kuris reikštų reikšmingą obligacijų kainų kritimą (ir pajamingumo padidėjimą) ir akcijų, ypač tų įmonių, jautrių didesnei diskonto normai, pardavimą. Maža to, nieko panašaus neįvyko, o rinkos reakcija buvo visiškai priešinga, nei siūlytų finansų atstovai.

JAV rinkos palūkanų normos ketvirtadienį krito. Trumpalaikių vyriausybės obligacijų pajamingumas šiek tiek sumažėjo. Tuo tarpu ilgalaikių skolos vertybinių popierių atveju šis judesys buvo didesnis - dešimties metų obligacijų pajamingumas sumažėjo beveik šešiais baziniais punktais iki 1.435 procento, t.y. iki žemiausio lygio per tris mėnesius.

Tai yra paskutinis dalykas, kurio galima buvo tikėtis po vartotojų kainų indekso ataskaitos. Oficialus to paaiškinimas yra tai, kad rinka „nupirko“ Federalinio Rezervo pasakojimą apie dabartinės infliacijos bangos „pereinamąjį“ pobūdį. Ir todėl anksčiau nei manyta palūkanų normos didinti nereikės.

Laikas parodys, kaip bus. Tačiau kol kas atrodo, kad investuotojai tiki Amerikos Centrinio banko pažadais, kad palūkanų norma bus nulinė iki 2023 metų pabaigos. Be to, kai kurie rinkos dalyviai galėjo padaryti išvadą, kad penki procentai dar nėra tiek daug ir kad galėjo būti daug blogiau. Ateinančiais mėnesiais žemos praėjusių metų bazės poveikis kuro kainų atveju palaipsniui išnyks, sumažindamas vartotojų kainų indekso dinamiką.
 
Dar nėra komentarų