FED dar negali nutraukti pagalbos

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2021-05-04 12:54 Komentarai: (0)
Amerikos ekonomika sparčiai atsigaus po praėjusių metų nuosmukio, tačiau vis tiek reikės pagalbos iš monetarinės institucijos. Kol kas negalime svarstyti paramos nutraukimo, sakė FED Niujorko padalinio vadovas John Williams.

Centrinio banko atstovas mano, kad JAV ekonomika šiais metais turi šansą augti maždaug septyniais procentais (atsižvelgiant į infliaciją pakoreguotas rodmuo), kas būtų didžiausia dinamika per pastaruosius dešimtmečius. Tačiau net ir šio greito tempo gali nepakakti, kad būtų pasiekti du pagrindiniai FED tikslai prieš svarstant politikos pakeitimus. Kalbama apie infliacijos lygį ir būseną, vadinamą visišku užimtumu.

„Akivaizdu, kad ekonomikos perspektyvos akivaizdžiai pagerėjo. Tačiau tiek duomenys, tiek sąlygos šiuo metu neatitinka prielaidų ir jų nepakanka, kad FOMC pakeistų savo pinigų politikos poziciją, įskaitant palūkanų normų lygį” - tikino John Williams.

Jis pabrėžė, kad sutinka su kitų Amerikos Federalinio Rezervų banko atstovų nuomone, kad infliacijos šuolis yra tik laikinas ir yra labiau susijęs su ekonomikos atsigavimo lūkesčiais, o ne su nuolatine tendencija. Be to, ekonomikoje vis dar trūksta mažiausiai 8,5 milijono darbo vietų, palyginti su praėjusių metų vasario piku, prieš prasidedant koronaviruso pandemijai.

„Nors infliacija artimiausiu metu gali augti, kai kainos atšoks po praėjusio pavasario žemumų, tikėtina, kad kitais metais ji sumažės iki maždaug dviejų procentų” - sakė FED Niujorko padalinio vadovas John Williams.

Jo nuomone, pinigų valdžia turi reikiamų priemonių kontroliuoti mažėjančias trumpalaikes palūkanų normas.
 
Dar nėra komentarų