Biržos laukia tolesnis ralis, dabartiniai rekordai nėra kliūtis

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2021-04-16 17:36 Komentarai: (1)
Vis geresnės ekonomikos atsigavimo perspektyvos, paremtos naujausiais makroekonomikos duomenimis, bus pagrindas tęsti akcijų rinkose augimo tendenciją, sako BlackRock fondo generalinis direktorius Larry Fink.

Jo nuomone, daugelis veiksnių gali pakelti rinkas artimiausiu metu, nepaisant to, kad pagrindiniai akcijų indeksai yra jau viršūnėse.

„Aš labai optimistiškai vertinu situaciją akcijų rinkose. Mano požiūris visiškai buliškas“ - sakė didžiausią pasaulyje aktyvų valdymo fondą valdantis Larry Fink.

Jis mano, kad veiksniai, kurie sukels ir palaikys susidomėjimą akcijomis, bus tolesni piniginiai ir fiskaliniai stimulai bei naujų ekonomikos sektorių atvėrimas, o tai suteikia vilties sistemingai pagerinti įmonių pelną.

Reikšmingi yra ir piniginiai ištekliai, sukaupti pandemijos metu daugelio namų ūkių ir investuotojų. Jie turės vėl pasirodyti rinkoje.

„Nesvarbu, ar pinigai gaunami iš stimulo čekių pavidalu, ar iš taupymo ar taupymo elgsenos pokyčių, pastebime, kad vis daugiau žmonių investuoja žvelgdami į ilgalaikę perspektyvą ir netgi prekiauja vertybiniais popieriais“ - atkreipė dėmesį Larry Fink.

Jis tuo pačiu perspėjo, kad yra vienas rimtas akcijų rinkos rizikos veiksnys. Tai tolimesnės pandemijos eigos nenuspėjamumas. Pirmiausia kalbama apie naujus koronaviruso variantus, kurie gali susilpninti iki šiol sukurtų vakcinų veiksmingumą.

Pirmąjį 2021 metų ketvirtį BlackRock užfiksavo net 39 procentų valdomo turto vertės padidėjimą iki daugiau nei 9 trilijonų JAV dolerių, palyginti su 6,47 trln. dolerių buvusiais prieš metus.
 
1.   Parašė Krosneles.eu   2021-04-18 00:52  

Reiškia bus atvirkščiai. Kodėl? Ogi todėl.