Geresni nei laukta duomenys nulėmė naujus rekordus Volstryte

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2021-04-16 00:57 Komentarai: (0)
Ketvirtadienį geresni nei laukta makroekonominiai duomenys nulėmė augimą Volstryte. Tiek platusis rinkos indeksas S&P500, tiek Dow Jones užfiksavo naujus rekordinius lygius: Dow Jones 34035.99 (+0.90%), S&P500 4170.42 (+1.11%), Nasdaq 14038.76 (+1.31%).

Didžiausia pasaulio ekonomika įgauna pagreitį ir skatina investuotojų norą pirkti akcijas. Daugelis jų tikisi, kad atnaujinus veiklą po blokadų ar išplėtus verslo sritis, bus gaunamas didesnis pelnas, o pirmosios praėjusio ketvirčio ataskaitos rodo, kad tai nėra tuščios viltys.

Ketvirtadienį buvo paskelbta didžiulė dozė JAV makro duomenų. Daugeliu atvejų jie pasirodė esą geresni, nei prognozuota. Tiek mažmeninė prekyba, tiek darbo rinkos duomenys nudžiugino. Teigiamą žinią irgi atnešė Niujorko ir Filadelfijos FED gamybos aktyvumo rodikliai, taip pat prekių atsargų ir nekilnojamojo turto rinkos indekso augimas. Tiesa, kiek nuvylė kovo pramonės produkcijos duomenys, t.y. prieaugis buvo mažesnis nei laukta.

Šis optimizmas, susijęs su ekonomika, lėmė didžiausią iždo vertybinių popierių pajamingumo kritimą nuo vasario, įskaitant dešimties metų Amerikos obligacijas, kurių pajamingumas smuktelėjo nuo 1.632 iki 1.579 procento, arba labiausiai nuo lapkričio.

Po trečiadienio šuolio naftos rinka nurimo, nors didžiąją dienos dalį žalia nafta kiek pigo, tačiau galų gale pabrango net ketvirtą sesiją iš eilės. Auksas pasirodė kur kas geriau, jo kaina pasiekė aukščiausią lygį nuo vasario pabaigos, o tai buvo reakcija į pastebimą obligacijų pajamingumo kritimą.

Tarp biržoje kotiruojamų bendrovių po sėkmingo debiuto prieš dieną augimą nutraukė kriptovaliutos biržos Coinbase vertybiniai popieriai, nors ir pradžių jie brango, tačiau galiausiai ketvirtadienio prekybą baigė atpigę apie du procentus.

Didžiausio pasaulyje turto valdytojo BlackRock akcijos pabrango virš dviejų procentų. Fondas pasigyrė šešiolikos procentų ketvirčio pelno padidėjimu.
 
Dar nėra komentarų