JAV mažiausiai nuo pandemijos pradžios naujų bedarbių

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2021-04-15 17:32 Komentarai: (0)
Amerikoje jau seniai, t.y. nuo pat praėjusių metų kovo, nebuvo tiek mažai naujų prašymų suteikti bedarbio pašalpą, be to, šis rodiklis buvo pastebimai mažesnis nei tikėjosi ekonomistai.

Šįkart buvo pateikta tik 576 tūkstančiai naujų prašymų suteikti bedarbio pašalpą, kai savaitę prieš tai šis rodiklis siekė 769 tūkstančius, arba dvidešimt penkiais tūkstančiais daugiau nei skelbta prieš tai. Naujų bedarbių skaičius per savaitę smuktelėjo sparčiausiai nuo pat praėjusių metų rugpjūčio mėnesio.

Tuo tarpu ekonomistai prognozavo, jog per savaitę atsiras vidutiniškai 700 tūkstančių naujų bedarbių. Tuo pačiu tai jau aštunta savaitė iš eilės kai šis rodiklis neviršija 800 tūkstančių.

Keturių savaičių slenkamasis vidurkis, išlyginantis skaičiaus nepastovumą, palyginti su ankstesnės savaitės vidurkiu, po to kai savaitę prieš tai po ilgos pertraukos šiek tiek ūgtelėjo, šįkart sumažėjo. Šis rodiklis krito nuo 730.25 iki net 683 tūkstančių.

Žmonių, jau gaunančių paramą, vadinamos tęstinės paraiškos, skaičius per savaitę kiek pakilo nuo 3,727 iki 3,731 milijono, kai laukta, jog kris ir sieks vidutiniškai 3,7 milijonus. Apie šį rodiklį pranešama su vienos savaitės vėlavimu. Jis pakilo pirmą kartą po to, kai prieš tai krito net dvyliką kartų iš eilės. Prieš metus, prieš įsibėgėjant koronaviruso pandemijai, šis rodiklis siekė 3,44 milijonus.
 
Dar nėra komentarų