Net 4,4 mlrd. frankų Credit Suisse nuostolis

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2021-04-06 17:12 Komentarai: (2)
Antras pagal dydį Šveicarijos bankas Credit Suisse paskelbė, kad jo nuostoliai, susiję su sandoriais su Archegos Capital Management fondu, sieks 4,4 mlrd. frankų. Bankas skaičiuoja, kad jo pirmojo ketvirčio grynasis nuostolis sieks 900 milijonų frankų.

Tai taip pat apima nuostolius, susijusius su Greensill Capital, tiekimo grandinės skolintojo, su kuriuo Credit Suisse bendradarbiavo, žlugimu.

„Nuostolis susijęs su JAV rizikos draudimo fondo žlugimu yra nepriimtinas. Pripažįstu, kad dėl pastarųjų tiekimo grandinės finansavimo problemų šie atvejai sukėlė rimtą visų mūsų akcininkų susirūpinimą“ - sakė Credit Suisse prezidentas Thomas Gottstein.

Bankas praneša, kad gegužės visuotiniame susirinkime jis siūlys dividendų sumažinimą nuo 0,29 iki 0,10 franko. Nuosavų akcijų supirkimas bus laikinai sustabdytas. Be to, Credit Suisse valdyba metus negaus premijų. Investicinio banko vadovas Brain Chin ir rizikos kontrolės direktorė Lara Warner neteks pareigų. Chin turi pakeisti dabartinis investicinio banko vadovo pavaduotojas Christian Meissner.

Tai dar vienas Credit Suisse personalo pokyčių etapas. Pirmasis įvyko kovo mėnesį po Greensill Capital skandalo. Tuo metu buvo sustabdytas ir aukštų vadovų premijavimas.

Credit Suisse akcijų kaina iš pradžių reagavo kritimu į antradienį paskelbtą banko pranešimą, tačiau vėliau atsitiesė. Nuo kovo 29 dienos, t.y. nuo to momento, kai pasirodė informacija apie galimą didelį nuostolį, susijusį su Archegos Capital Management, minimo banko rinkos vertė krito beveik penktadaliu.

„Visa tai įvyko labai blogu metu. Dabar bankai turėtų pritraukti investuotojus didindami dividendus po to, kai reguliavimo institucijos atleido kai kuriuos krizės pradžioje įvestus apribojimus. Archegos šoko poveikis tapo Credit Suisse košmaru, todėl bankas turi imtis teisingų veiksmų“ - sakė AvaTrade analitikas Naeem Aslam.
 
1.   Parašė Mr Ra   2021-04-06 18:03  

Rimta.. reiks pasigilinti, kas ten iš tikrųjų įvyko

 
2.   Parašė IT17   2021-04-06 18:05  

rizikos nesuvaldymas ivyko, kaip ir bet kur kitur, ar makro, ar mikro lygyje - visur tas pats....