Stimuliatoriai patvirtinti - istorinis Dow Jones rekordas

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2021-03-11 01:38 Komentarai: (0)
Dow Jones indeksas pasiekė naują visų laikų rekordą tą pačią dieną kai Atstovų Rūmai nubalsavo už didžiulį fiskalinį paketą dar labiau didinantį valstybės skolą. Volstryto nuotaiką palaikė ir padėtis skolų rinkoje.

Atstovų Rūmai nubalsavo už „Biden paketą“, kurio vertė 1,9 trilijono dolerių. Tai reiškia, kad artimiausiomis savaitėmis amerikiečiai gaus daugiau išmokų (šįkart po 1400 dolerių vienam gyventojui) bei subsidijų vietos valdžios institucijoms. Per ankstesnius fiskalinius paketus, už kuriuos balsavo Kongresas, buvo išleista beveik trys trilijonai dolerių, kurie iš viso sudarė maždaug keturioliką procentų Amerikos bendrojo vidaus produkto vertės.

Jau keturis mėnesius investuotojai laukia šio milžiniško fiskalinio stimulo, t.y. didžiulio kiekio pinigų, kurį sukurs federalinis rezervas, įliejimo į ekonomiką. Jau kelias savaites finansų rinkos tikėjosi vartotojų išlaidų didėjimo, didesnių biržos bendrovių pajamų, bet tikriausiai ir žymiai didesnės infliacijos. Pastaroji vasario mėnesį paspartėjo nuo 1,4 iki 1,7 procento, tačiau atitiko lūkesčius (jei kas nors vis dar tiki oficialiais duomenimis).

Tai tuo pačiu sumažino baimę dėl staigaus ir nekontroliuojamo dolerio perkamosios galios kritimo. Todėl skolų rinka jau antrą dieną iš eilės buvo rami. JAV dešimties metų trukmės obligacijų pajamingumas liko žemesnis nei 1,6 procento. Ankstesnėmis savaitėmis akcijų investuotojus neramino pastebimas rinkos palūkanų normų kilimas.

Trečiadienį labiausiai pakilo stambiųjų Amerikos bankų ir įmonių bendras indeksas Dow Jones, kurio vertė ūgtelėjo 1.46 procento iki 32297.02 punktų, o prekybos eigoje buvo pašokusi iki net 32389.5 punktų, kas yra naujas rekordinis lygis. Tuo tarpu platusis akcijų rinkos indeksas S&P500 pakilo 0,6 procento iki 3898,81 punktų, o technologinis Nasdaq, po to kai antradienį pašoko net beveik keturiais procentais, šįkart nežymiai 0.04 procento smuktelėjo.

Nuo vasario vidurio technologijų kompanijoms sekasi žymiai silpniau nei likusiai rinkai. Visų pirma, būtent šios tipiškos „augančios“ įmonės labiausiai kenčia nuo nerizikingos normos padidėjimo. Antra, nuo lapkričio vyksta vadinamoji didelė rotacija, t. y. procesas, kai iš madingų ir labai aukštai vertinamų „pandeminių“ technologijų kompanijų kapitalas perkeliamas į labiau tradicines ir žemiau vertinimas „vertės“ įmones.

„Švelnus pajamingumo padidėjimas nėra kataklizmas, dabar mes susiduriame su bandos mentalitetu ir didesniu polinkiu į rotaciją, kuri palieka neveiksmingumą ir sukelia svyravimus“ - sakė Aviva Investors Globalios akcijų rinkos vadovas Mikhail Zverev.

„Kol kas galime tikėtis didelių pokyčių akcijų rinkose, kol pamatysime, kaip iš tikrųjų atrodo infliacija po atsigavimo“ - pridūrė Brooks Macdonald investicijų direktorius Edward Park.

GameStop akcijos pabrango dar virš septynių procentų po to, kai antradienį jų vertė šoktelėjo dvidešimt septyniais procentais. GameStop yra viena pagrindinių kompanijų iš grupės, vadinamos „stonks“ (iškraipytas žodis „stocks“), kuri populiari tarp mažmeninių investuotojų, aktyviai veikiančių internetiniuose forumuose. Sausio mėnesį bendrovės akcijų kaina pašoko net 1600 procentų.

Šiai grupei priklauso ir tokios bendrovės kaip Koss ir AMC, kurių vertybinių popierių kainos trečiadienį augo net 69,2 procento ir smuktelėjo virš šešių procentų.

Analitikai pabrėžia, kad „stonks“ gali brangti ir toliau, nes atskiri investuotojai, naudodamiesi nemokamais internetiniais brokeriais, gali į akcijų rinką investuoti dalį tiesioginių pinigų pervedimų iš būsimo stimulų paketo.
 
Dar nėra komentarų