Volstryte laimi finansai

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2021-03-05 13:24 Komentarai: (0)
S&P500 Financials indeksas, kuris atspindi finansų sektoriaus atstovų akcijų kainų pokyčius, pakilo ir pasiekė savo vertės rekordinį lygį.

Du geriausi praėjusio mėnesio sektoriai - energetika ir finansai, kovo mėnesį tęsė augimą. XLE energy ETF ir XLF financial ETF per pastarąjį vieno mėnesio laikotarpį padidėjo dviženkliais skaičiais.

Jei investuotojai turėtų rinktis iš dviejų, Oppenheimer techninės analizės vadovas Ari Wald sako, kad pasirinkimas yra paprastas - finansai.

„Aš norėčiau atkreipti dėmesį į kapitalo rinkų sektorių, kuriam priklauso ir Morgan Stanley, ir Goldman Sachs. Sektorius atsilaikė, kai viskas nebuvo gerai“ - tikino jis.

„Palūkanų normos 2020 metais nukrito iki naujo žemo lygio, žemiau 2012 ir 2016 metų. Palyginti su plačia rinka, kapitalo rinka fiksavo didesnį kritimą. Manau, kad šis fonas skatina stipresnį atsigavimą, o dabar rinka yra augimo fazėje“ - sakė Rockefeller Capital valdymo vadovas Michael Bapis, kuris atskleidė, kad investavo į abu sektorius.

"Kiekviename iš jų yra daug teigiamų veiksnių. Ekonomika pradės atsinaujinti, naftos kainos bus didesnės, žmonės keliaus. Tikiuosi, kad abiejuose sektoriuose bus konsolidacija" - pridūrė jis.

Tačiau tuo pačiu Michael Bapis teigia, kad jei jam tektų rinktis, bankininkystė turėtų pranašumą esant aukštesnėms palūkanų normoms.

„Jei palūkanos pradės kilti, finansų bendrovės taps dar stipresnės, atsižvelgiant į dividendų išmokėjimą ir kylančias palūkanų normas“ - sakė jis.

Didėjant palūkanų normoms ir didėjant atotrūkiui tarp ilgalaikių ir trumpalaikių iždo skolos vertybinių popierių pajamingumų, bankų sektoriaus pelningumas didėja. Tai leidžia skolintojams imti pigesnes trumpalaikes paskolas ir skolinti ilgiasniam laikotarpiui už aukštesnes palūkanas.
 
Dar nėra komentarų