Vasario mėnesį į akcijas investuojančius ETF atkeliavo rekordiniai 86 mlrd. dolerių

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2021-03-02 12:14 Komentarai: (0)
Pinigų srautas į akcijų ETF fondus vasario mėnesį buvo rekordiškai didelis, nepaisant to, kad mėnesio pabaigoje pakilo JAV obligacijų pajamingumas ir fiksuotas technologijų bendrovių akcijų išpardavimas.

Bloomberg apskaičiavo, kad vasario mėnesį į akcijas investuojančius ETF įplaukė rekordiniai 86 milijardai dolerių.

„Investuotojų psichologija rodo tendenciją būti optimistiškais. Gyvūnų instinktai, jei norite, suvaidino ir vaidina savo vaidmenį per pastaruosius vienuolika šio ralio mėnesių. Likvidumo vis dar yra daug ir jis rado namus“ - sakė GLOBALT Investments portfelio valdytojas Keith Buchanan.

Verta paminėti, kad vasario mėnesio įplaukos buvo dar didesnės nei lapkričio mėnesį, kai žinia apie proveržį, susijusį su vakcina nuo COVID-19, skatino investuoti į akcijas. Vasarį daugiausia naujų investicijų, t.y. vienuolikos milijardų dolerių, sulaukė S&P500 ETF (VOO), t.y. Vanguard Group fondas. Vien mėnesio pradžioje per vieną dieną jis sulaukė 8,7 mlrd. dolerių vertės naujų investicijų.

„Nepaisant nepastovumo, kur dar investuotojai gali priparkuoti pinigus? Obligacijų pajamingumas taip pakilo, todėl dėl kainų kritimo investuotojai turėtų likti atokiau nuo skolų rinkos. Akcijų ETF yra vienintelė galima vieta“ - sakė WallachBeth Capital ETF rinkos direktorius Mohit Bajaj.

Vasario mėnesį pinigų srautas į ETF, kurie investuoja į obligacijas, sudarė 10,4 mlrd. dolerių. Tai buvo mažiausia suma nuo praėjusio kovo mėnesio.
 
Dar nėra komentarų