
„Kai kurios rinkos dalys parodė investuotojų elgesį kaip burbulo metu. Vis dėlto, atsižvelgiant į jų nedidelę rinkos kapitalizacijos dalį, šie rinkiniai kelia nedidelę sisteminę riziką platesnei rinkai“ - tikino minimas specialistas.
Daugiausia kalbama apie vadinamąją naujų kompanijų pasiūlymų karštinę, bei kompanijų, kurios neuždirba pelno, akcijų paklausą. Investicinis bankas Goldman Sachs apskaičiavo, kad 2021 metais „Aklųjų kompanijų“, t.y. tų, kurios buvo įsteigtos tolesnio pardavimo tikslais, nors tokia informacija nėra atskleista, jau buvo surengti net penkiasdešimt šeši pradiniai viešieji pasiūlymai. Iš viso investuotojai į tokių kompanijų akcijas investavo 16 mlrd. dolerių. 2020 metais buvo 229 tokio tipo įmonių IPO, o jos bendrai pardavė savo akcijų už 76 milijardus dolerių.
Kita vertus, investuotojai pastaruoju metu perka ir nuostolingų bendrovių akcijas, t.y. tų, kurios vis dar neuždirba pelno. Per dvyliką mėnesių jų vertės buvo vidutiniškai 40 procentų didesnės už vidutinių bendrovių akcijų. Be to, prekybos tokiomis akcijomis apimtis buvo didžiausia istorijoje.
Tačiau David Kostin teigia, kad tiek šiuo atveju, tiek „aklųjų kompanijų“ atveju rizika po galimo burbulo sprogimo yra maža visai rinkai dėl mažos šių fragmentų vertės.
Vyriausiasis Goldman Sachs banko Amerikos akcijų rinkos strategas prognozuoja, kad S&P500 užfiksuos dar vieną padidėjimą, o 2021 metų pabaigoje jis pasieks 4300 punktų vertę. Šiuo metu minimo indekso vertė siekia 3855.18 punktų.