Rinkoje yra burbulas, tačiau tai dar ne augimo pabaiga

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2021-01-19 17:27 Komentarai: (0)
Dauguma investuotojų, kurių investicinėse sąskaitose yra mažiausiai milijonas dolerių, mano, kad akcijų rinkoje yra spekuliacinis burbulas ar kažkas panašaus, rodo E-Trade Financial apklausa.

Tik devyni procentai apklaustų investuotojų mano, kad situacija rinkoje toli gražu nėra burbulas. Šešiolika procentų tvirtina, kad tai jau burbulas, o 46 procentai pasirinko variantą - „kažkas panašaus į burbulą“. Tuo tarpu dvidešimt devyni procentai teigė, kad akcijų rinka artėja prie jo.

Tačiau investuotojai, turintys mažiausiai milijoną dolerių, nenori bėgti iš rinkos. Du trečdaliai jų priklauso bulių grupei. Dauguma tikisi tolesnio padidėjimo, t.y. jų nuomone, vertinimai ketvirčio pabaigoje bus daugiau kaip penkiais procentais didesni nei šiuo metu. Augimą turi skatinti, be kita ko stimulų paketas, kurio vertė 1,9 trln. dolerių bei kurį pasiūlė išrinktasis prezidentas Joe Biden bei koronaviruso skiepijimo programa, priartindama ekonomiką prie normalumo.

Kas trečias milijonierius deklaruoja savo portfelio pokyčius. Vyksta „didelė turto rotacija“ - investuotojai palankiau žiūri į vertės įmones, mažesnes įmones ar sektorius, kurie pastaruoju metu patyrė gilų nuosmukį, pavyzdžiui, energetiką ir finansus. Tik septyni procentai iš jų šiuo metu renkasi grynuosius pinigus.

„Viskas, išskyrus dideles technologijas, tapo potencialiai geresne investavimo galimybe“ - komentuoja Mike Loewengart iš E-Trade Financial.

Praėjusiais metais visi trys pagrindiniai Amerikos akcijų rinkos indeksai pasistiebė į viršų. Dow Jones 2020 metais padidėjo 7,3 procento, S&P500 - 16,3 procento, o Nasdaq pakilo net 43,6 procento. JAV akcijų indeksai yra ties aukščiausiais lygiais istorijoje.
 
Dar nėra komentarų