Šėlsmas Volstryte kaip ir 1929 metais

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-12-04 13:45 Komentarai: (0)
JAV akcijų vertinimas sumušė 1929 metų rekordą, po kurio sekė įsimintinas krachas ir Didžioji depresija. Volstryto padėtis vertinimų atžvilgiu pradeda panašėti į tai, kas įvyko dvidešimtojo amžiaus pabaigoje.

Amerikos akcijų rinkoje indeksai pastaruoju metu šturmuoja rekordinius lygius. Tačiau esmė ta, kad rinka gerokai lenkia faktinį bendrovių uždarbį. Nepaisant šių metų įmonių pelnų kritimo, nuo 2020 metų pradžios S&P500 indeksas padidėjo 13,5 procento, o Nasdaq išaugo net beveik trisdešimt aštuoniais procentais.

Todėl kai kurie rodiklių vertinimai viršijo 1929 metų lygį, pasiektą spekuliacinio burbulo metu „pašėlusiais“ 1920 -aisiais. Taip bent jau yra Deutsche Bank analitikų, kurie nurodo CAPE rodiklį, skaičiavimų rezultatas.

Minimas rodiklis yra profesoriaus Robert Shiller modifikuotas P/E santykis, kuriame vertinamas per pastaruosius dešimt metų įmonių gautas pakoreguotas pelnas atsižvelgus į infliaciją.

S&P500 indekso CAPE šiuo metu yra 33,4. Tai daugiau nei bumo viršūnėje praėjusio amžiaus 20-ajame dešimtmetyje. Didesnis įmonių vertinimas buvo užfiksuotas tik 20-ojo amžiaus pabaigoje per interneto burbulo šėlsmą. Tai taip pat maždaug dvigubai viršija istorinį rodiklio vidurkį.
 
Dar nėra komentarų