Rekordinis lėšų srautas į besivystančias rinkas

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-12-03 17:36 Komentarai: (0)
Lapkritį užsienio investuotojai į besivystančias rinkas nukreipė rekordines net 76,5 milijardo dolerių vertės lėšas, praneša naujienų agentūra Reuters.

Remiantis Tarptautinių finansų instituto (IIF) surinktais duomenimis, maždaug 39,8 mlrd. dolerių buvo „įmesta“ į akcijas - tai yra antra pagal dydį mėnesio įplauka šioje turto klasėje. Iš jų net 7,9 mlrd. dolerių atiteko Kinijos rinkai.

Bendrai nuo 2020 metų pradžios iki lapkričio imtinai, besivystančioms rinkoms teko net 166,5 mlrd. dolerių vertės grynųjų lėšų. Atmetus atsiimtus pinigus, į akcijų rinką buvo investuota 16,6 mlrd. dolerių naujų lėšų, o beveik 150 mlrd. dolerių buvo nukreipti į skolų portfelius.

Tiesa, šiais metais taip pat įvyko didžiausias mėnesio lėšų atsiėmimas per visą istoriją, t.y. kovo mėnesį užsienio investuotojai iš besivystančių rinkų bendrai „ištraukė“ 90 milijardų dolerių.

Lapkričio mėnesio rekordą paaiškina optimistinių naujienų, susijusių su vakcinomis nuo Covid-19 ir „taikiu“ valdžios perėmimu JAV, sukelta euforija.
 
Dar nėra komentarų