Amerikoje mažiau nei laukta naujų bedarbių

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-12-03 16:48 Komentarai: (0)
Per savaitę Amerikoje naujų prašymų suteikti bedarbio pašalpą buvo pateikta mažiau nei savaitę prieš tai, be to, šis rodiklis buvo kuklesnis nei laukta rinkoje.

Šįkart per savaitę nauji bedarbiai pateikė 712 tūkstančių tokių prašymų, o laukta, jog šis rodiklis sieks vidutiniškai 775 tūkstančius. Tiesa, ankstesnės savaitės prašymų skaičius buvo kilsteltas devyniais tūkstančiais iki 787 tūkstančių. Šis rodiklis sumažėjo po to, kai prieš tai dvi savaites iš eilės augo, be to, prašymų skaičiaus kritimas buvo didžiausias per paskutinius beveik du mėnesius.

Tai jau net keturiolikta savaitė iš eilės kai naujų prašymų suteikti bedarbio pašalpą skaičius neviršija milijono, be to, septinta iš eilės, kai šis rodiklis yra mažesnis nei 800 tūkstančių.

Tuo tarpu keturių savaičių slenkamasis vidurkis, išlyginantis skaičiaus nepastovumą, palyginti su ankstesnės savaitės vidurkiu, krito nuo 750.75 iki 739.5 tūkstančių, kai savaitę prieš tai po ilgos pertraukos paaugo.

Žmonių, jau gaunančių paramą, vadinamos tęstinės paraiškos, skaičius per savaitę smuko nuo 6,089 iki 5,52 milijono, kai laukta, jog jis sieks vidutiniškai 5,915 milijono. Apie šį rodiklį pranešama su vienos savaitės vėlavimu, be to, jis smuko jau net dešimtą savaitę iš eilės.

„Pradinių prašymų kritimas nepaneigia minties, kad tendencija yra kylanti. Mes tikėjomės staigaus kritimo, nes sunku prisitaikyti prie Padėkos dienos. Tikėtina, kad pradiniai prašymai kitą savaitę pastebimai paaugs ir tikriausiai pirmą kartą per aštuonias savaites pakils virš 800 tūkstančių ribos" - sakė vyriausiasis Pantheon Macroeconomics ekonomistas Ian Shepherdson.
 
Dar nėra komentarų