Kinijos įmonės bus pašalintos iš JAV biržų jei nesilaikys reikalavimų

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-12-03 15:02 Komentarai: (1)
JAV Atstovų rūmai priėmė įstatymą, leidžiantį iš Amerikos vertybinių popierių biržų pašalinti užsienio bendroves, kurios nesilaiko JAV audito įstatymų. Šis įstatymas gali beveik išimtinai paveikti Kinijos įmones.

Įstatymas buvo priimtas respublikonų ir demokratų balsais. Gegužę tai jau buvo patvirtinta Senate. Dabar tai atiteks prezidentui Donald Trump, kuris turėtų jį pasirašyti.

Kongreso priimtas įstatymas draudžia JAV biržose prekiauti užsienio kompanijų, kurios trejus metus iš eilės nevykdo JAV audito priežiūros tarybos audito reikalavimų, akcijomis. Tai visų pirma gali paveikti Kinijos įmones, įskaitant tokias milžines kaip Alibaba ar PetroChina.

Kinijos įmonės dažnai nesilaiko JAV audito taisyklių, prisidengdamos savo šalies taisyklemis, draudžiančiomis atskleisti tam tikrą informaciją. Pastaraisiais metais kilo skandalų, susijusių su tuo, kad Kinijos kompanijos, įtrauktos į JAV vertybinių popierių biržas, klastojo savo finansinius rezultatus.

„JAV investuotojai buvo apgauti investuojant į tariamai sąžiningas Kinijos įmones, kurios nesilaikė tų pačių standartų, kaip ta darė kitos kotiruojamos bendrovės“ - sakė vienas iš įstatymo projekto autorių demokratų senatorius Chris Van Hollen.

Amerikos vertybinių popierių asociacija teigiamai vertina naują įstatymą, nurodydama, kad jis apsaugo amerikiečius nuo „apgaulingų bendrovių, kontroliuojamų Kinijos komunistų partijos“. Pagal įstatymą taip pat reikalaujama, kad užsienio bendrovės atskleistų savo ryšius su užsienio vyriausybėmis.
 
1.   Parašė Phantoom   2020-12-03 20:14  

jau labiau klaidinančios antraštės negalėjot uždėt

clickbaitų ieškotojai, jeigu iš tikrųjų įmonės bus pašalintos tai akcijų rinkos ant circuit breaker'ių sėdės