Padaugės bendrovių DAX indekse

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-11-24 13:38 Komentarai: (0)
Vokietijos DAX indeksas patirs didžiausius pokyčius per daugiau nei trisdešimties metų savo istoriją. Daugiau įmonių pateks į pagrindinį Frankfurto vertybinių popierių biržos indeksą, o dalyviams bus nustatyti nauji kriterijai.

Šiandien buvo paskelbta apie planus DAX indekso dalyvių skaičių padidinti nuo 30 iki 40. Tuo pačiu metu MDAX indekse įmonių skaičius bus sumažintas nuo 60 iki 50. Pakeitimai turi įsigalioti nuo 2021 metų rugsėjo mėnesio.

Remiantis oficialiais pranešimais, pakeitimu siekiama „dar geriau aprėpti didžiausių Vokietijoje kotiruojamų įmonių grupę“, tačiau papildomi pakeitimai rodo, kad ateityje tuo pačiu siekiama išvengti šiais metais susiklosčiusios situacijos. Vasarą kompanija Wirecard (didelio atgarsio sulaukusio skandalo herojus) buvo pašalinta iš DAX, o jos vietą pakeitė maisto tiekimu užsiimanti įmonė Delivery Hero, kuri per savo gyvavimo istoriją niekada neuždirbo grynojo pelno.

Tuo tarpu pagal naujus nuostatus įmonės, norinčios patekti į prestižinę DAX komponentų grupę ar joje likti, paskutinėse dviejose metinėse ataskaitose turės parodyti teigiamą EBITDA. Jei šios taisyklės būtų buvusios vasarą, Delivery Hero akcijos nebūtų įtrauktos į indeksą.

Be to, visų DAX indeksų dalyviai turės skelbti audituotas metines ir ketvirčio ataskaitas ir laikytis Vokietijos įmonių valdymo kodekso principų. Taip pat buvo pertvarkyta indekso pakeitimų įvedimo tvarka. Nuo 2021 metų DAX sudėtis bus peržiūrėta du kartus - kovo ir rugsėjo mėnesiais. Anksčiau tai buvo daroma tik rugsėjo mėnesį. Be to, apyvartos apimtis dings iš įtraukimo į indeksą kriterijų grupės, liks tik kapitalizacija. Visoms DAX įmonėms bus palikta tik minimali apyvartos riba.

Tuo pat metu buvo atmestas per konsultacijas iškeltas pasiūlymas iš indekso išbraukti „prieštaringai vertinamų ginklų rūšimis“ užsiimančias bendroves.

Vieno svarbiausių akcijų rinkos indeksų pokyčiai Europoje ir pasaulyje gali lemti tam tikrus akcijų kainų pokyčius. Dėl didėjančios pasyvaus investavimo svarbos fondai parduos ar pirks akcijas, kad atspindėtų DAX arba MDAX indeksus. Bloomberg duomenimis, DAX indeksu paremti ETF turi turto, kurio vertė siekia 14 mlrd. eurų.

DAX indeksas buvo paleistas 1988 metų liepos pirmą dieną ir prasidėjo nuo 1163,52 punkto. Šiuo metu jo vertė siekia 13264.06 punktus, o nuo metų pradžios ji faktiškai nepakito, t.y. labai nežymiai ūgtelėjo. DAX yra taip vadinamas grąžos indeksas, t.y. atsižvelgiama ne tik į akcijų kainų pokyčius, bet ir į dividendų vertę.
 
Dar nėra komentarų