W.Buffett investavo į farmaciją, pardavė bankų akcijas

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-11-17 15:50 Komentarai: (0)
Legendinio investuotojo Warren Buffett investicinė kompanija Berkshire Hathaway paskelbė apie investicijas į didžiausias farmacijos kompanijas ir bankų akcijų pardavimą.

Apie jo kontroliuojamos bendrovės sandorius sužinome iš JAV vertybinių popierių ir biržos komisijai (SEC) pateiktų dokumentų.

Paaiškėjo, jog Berkshire Hathaway per praėjusį ketvirtį atliko naujas investicijas į Merck & Co. ir Pfizer farmacijos bendrovių vertybinius popierius. Taip pat buvo nusipirkta AbbVie ir Bristol-Myers Squibb akcijų. Tuo pačiu metu Warren Buffett mažino savo pozicijas finansų srityje, parduodamas, be kita ko, JP Morgan Chase ir Wells Fargo bankų vertybinius popierius. Ypač pabrėžiamas pastarojo banko atvejis, nes tai ilgalaikė Warren Buffett investicija, t.y. daugiau nei 30 metų ir praeityje jo investicinė kompanija turėjo daugiau kaip tryliką procentų akcijų. Po paskutinio sumažinimo legendinis investuotojas turi tik tris procentus Kalifornijos banko akcijų.

Trečiojo ketvirčio pabaigoje ši investicinė kompanija turėjo AbbVie, Bristol-Myers Squibb ir Merck akcijų, kurių kiekvienos paketo vertė siekė mažiausiai po 1,8 milijardo dolerių. Pfizer atveju, kuris neseniai sukėlė euforiją paskelbdama apie vakcinos nuo COVID-19 sukūrimą, Warren Buffett kompanijos investicijos vertė siekia tik apie 136 milijonus dolerių. Iš viso Berkshire Hathaway sveikatos priežiūros įmonėse turi investavęs 9,3 mlrd. dolerių, kas sudaro 3,8 procento jo portfelio vertės.

Devyniasdešimtmetis Warren Buffett iki šiol pandeminės krizės metu buvo labai atsargus. Dalį savo grynųjų jis investavo Japonijoje, pirko dujų turtą ir atpirko Berkshire Hathaway akcijas biržoje. Trečiąjį ketvirtį jis investavo ir į mobiliojo ryšio operatoriaus T-Mobile US akcijų paketą. Tuo pačiu metu legendinio investuotojo kompanija pardavė aviakompanijų ir finansų bendrovių akcijas.
 
Dar nėra komentarų