Sėkmingas finišas Volstryte

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-10-23 01:42 Komentarai: (0)
Ketvirtadienio sesija JAV akcijų rinkoje nebuvo sklandi ir rami, tačiau baigėsi optimistiškai: Dow Jones 28363.66 (+0.54%), S&P500 3453.49 (+0.52%), Nasdaq 11506.01 (+0.19%).

Rinka didžiąją dienos dalį juto pasiūlos pranašumą, ypač technologijų segmente, tačiau visi pagrindiniai indeksai galų gale užfiksavo prieaugius dėl atnaujintų vilčių, jog galų gale bus priimta nauja ekonomikos skatinimo programa.

Investuotojai palankiai įvertino Atstovų rūmų vadovės Nancy Pelosi pareiškimą apie pažangą derybose su Donald Trump administracija dėl kito finansinės pagalbos etapo. Ji pridūrė, kad įstatymas galėtų būti įvestas „netrukus“. Baltieji rūmai teigė, kad per artimiausias 48 valandas sieks kompromiso su demokratais dėl ekonomikos stimuliavimo.

Tačiau galimas sandoris gali susidurti su opozicija Senate, kur daugumos lyderis Mitch McConnell respublikonams sakė perspėjęs Baltuosius rūmus nesudaryti pagalbos susitarimo prieš rinkimus.

Investuotojų dėmesį taip pat atkreipė įmonės, skelbiančios ketvirčio ataskaitas. Nors Tesla paskelbė geresnius nei laukta savo veiklos rezultatus, ketvirtadienį jos akcijos pabrango tik apie vieną procentą, o legendinės Coca-Cola Co., kurios pajamos ir pelnas buvo didesni nei prognozuota, rinkos vertė pakilo 1.38 procento. Savo ruožtu oro linijų bendrovių Southwest Airlines ir American Airlines nuostoliai akcijai buvo kuklesni nei tikėjosi analitikai, tad jų vertybiniai popieriai brango.

Amerikos dešimties metų trukmės valstybinių obligacijų pajamingumas pakilo iki aukščiausio lygio per pastaruosius keturis mėnesius, o tuo pačiu brango ir stambiųjų JAV bankų akcijos. Po 2 – 4 procentus ūgtelėjo Citgroup, Morgan Stanley ir JPMorgan Chase rinkos vertė.

„Kalbant apie ketvirtojo ketvirčio augimo prognozes, mes esame atsargesni nei prieš kelias savaites. Mes nesitikime, kad pasikartos antrojo ketvirčio scenarijus, ​​tačiau ketvirtasis ketvirtis greičiausiai bus artimas stagnacijai augimo prasme, nes apribojimai daro įtaką kai kurių dalių veiklai, ypač paslaugų sektoriui“ - sakė Zurich Insurance Group investavimo Europoje vyriausiasis strategas Julien Seetharamdoo.
 
Dar nėra komentarų