Nutrūko S&P500 augimo serija

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-10-14 01:32 Komentarai: (0)
Pirmą kartą per savaitę S&P500 prekybos sesiją baigė kritimu. JAV akcijų rinkai nepadėjo nei susitarimo Kapitolijuje nebuvimas, nei bankų rezultatai, nei vienos Covid-19 vakcinos nesėkmė ar net naujos kartos iPhone debiutas.

Po keturių iš eilės augimo sesijų S&P500 antradienį baigė praradęs 0,64 procento savo vertės ir nusileidęs iki 3511,93 punktų. Dow Jones smuko 0,55 procento ir finišavo ties 28680,33 punktais. Nasdaq paskutinę akimirką nukrito žemiau nulinės ribos ir neteko 0,10 procento bei taip pat nutraukė keturių sesijų aukštyn seriją.

Po kelių dienų stipraus prieaugio (ir geriausios savaitės nuo vasaros atostogų) Volstrytui pritrūko kuro tolesniam kilimui. Nepaisant ankstesnių iliuzijų, susiskaldęs Kongresas vis dar negali priimti naujo fiskalinių išlaidų paketo, didinančio ir taip didžiulę valstybės skolą. Demokratai nesutiko, kad „stimulas“ siektų 1,8 trln. dolerių, nors penktadienį atrodė, kad kažkoks susitarimas yra gana artimas.

Be to, nuotaiką pablogino naujienos iš Johnson & Johnson, kurie nutraukė vienos iš Covid-19 vakcinos klinikinius tyrimus. Šios bendrovės akcijos atpigo virš dviejų procentų. Dviejų didžiųjų bankų, kurie prieš sesiją paskelbė praėjusio ketvirčio veiklos rezultatus ir šie viršijo lūkesčius, vertybiniai popieriai irgi pigo. JP Morgan Chase rinkos vertė antradienį smuko apie du procentus, o štai Citigroup - net beveik penkiais procentais.

Boeing vertybiniai popieriai nuvertėjo virš trijų procentų. Didžiausias pasaulyje orlaivių gamintojas rugsėjį pristatė mažiau nei pusę lėktuvų nei metais anksčiau, o nuo metų pradžios - tik šiek tiek daugiau nei trisdešimt procentų kiekio buvusio prieš metus.

Apple, kuri jau pristatė 12-ąją iPhone kartą, vertė sumažėjo 2,7 procento. Pagrindinis įmonės produktas palaiko 5G tinklą. Tačiau verta prisiminti, kad tik per paskutines penkias prekybos sesijas Apple akcijos pabrango 7,3 procento ir yra daugiau nei dvigubai brangesnės nei prieš metus.

Makroekonomikos srityje per rugsėjį metinė infliacija Amerikoje, kaip ir buvo laukta, ūgtelėjo ir yra didžiausia nuo kovo mėnesio.

Nedidelį poveikį turėjo tai, kad TVF sumažino savo prognozę dėl pasaulio BVP kritimo šiais metais nuo 4,9 iki 4,4 procento. Fondo duomenimis, 2021 metais pasaulio ekonomika augs 5,2 procento, kai birželį laukta 5,4 procento augimo. Tarptautinis Valiutos Fondas prognozuoja, kad JAV bendrasis vidaus produktas šiemet sumažės 4,3 procento (ankstesnėje prognozėje laukta, kad jis kris net 8 procentais), o kitais metais padidės 3,1 procento.
 
Dar nėra komentarų