Robinhood sąskaitos buvo apiplėštos

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-10-13 14:02 Komentarai: (5)
Labai populiarios programos Robinhood, kuri sukėlė revoliuciją JAV kapitalo rinkose, savininkas, turi rimtų problemų. Jo klientai mano, kad įmonė atėmė iš jų investicijas, nes jie itaria, kad tai gali būti visai ne įsilaužėlių ataka.

Bloomberg pristato kelių platformos klientų, kurie kaltina įmonę netinkamai sureagavus, kai jie pranešė apie įtartiną veiklą savo sąskaitose, įskaitant išėmimus, istoriją. Kai kurie pervedimai turėjo būti nukreipti į kito fintech - britų Revolut sąskaitas, kuri išplėtė savo veiklą iki JAV.

Jie tikina, kad elektroninio pašto abonementų, su kuriais buvo susietos Robinhood paskyros, slaptažodžiai nebuvo pavogti. Klientai taip pat neigia buvę sukčiavimo atakos taikiniu.

Kai advokatė Soraya Bagheri pastebėjo, kad iš jos sąskaitos dingo 450 Moderna akcijų ir kad buvo vykdoma 10 tūkstančių dolerių pervedimo operacija, ji perspėjo brokerį bei sužinojo, kad įmonė ištirs šį atvejį ir atsakys tik per kelias savaites. Tuo tarpu pinigai išgaravo.

Vašingtono teisininkė Soraya Bagheri teigė esanti įsitikinusi, kad jos Robinhood slaptažodis yra unikalus visiems kitiems, įskaitant jos elektroninio pašto adresą. Ji netiki, kad ją, kaip ir kitus klientus, apgavo sukčiavimo ar kenkėjiškos programos. Nukentiejusieji pabrėžia, kad Robinhood ir kitose paskyrose jie naudoja tą patį elektroninio pašto adresą, o problemos yra tik Robinhood atveju.

Čikagoje dirbantis informatikas Pruthvi Rao Bloomberg sakė, kad iš jo sąskaitos dingo 2850 dolerių, už kuriuos jis norėjo nusipirkti Netflix akcijų. Robinhood jam atsakė taip pat, kaip ir Soraya Bagheri. Savo ruožtu Bill Hurley iš Konektikuto, metalurgijos dirbtuvių savininkas, rugsėjo 21 dieną gavo informaciją, kad jo sąskaitoje parduotos akcijos ir bitkoinai, ir 5000 dolerių dviem operacijomis buvo pervesti į sąskaitas Revolut. Jis bandė įsikišti, tačiau jo pagalbos prašymai pasirodė neveiksmingi.

Klientus ypač erzina konservatyvus Robinhood požiūris ir praktiškai jokio kontakto su platformos operatoriumi. Be kitų pagalbų trūksta pagalbos telefono numerio, jei pastebite įtartiną veiklą savo paskyroje. Išsiuntus elektroninį laišką gaunamas įprastas atsakymas: atvejis bus tiriamas ir analizuojamas, o tai gali užtrukti iki kelių savaičių. Skambučių centras, nepaisant užtikrinimo dėl darbuotojų skaičiaus padidėjimo, nukentėjusiųjų teigimu, praktiškai nepasiekiamas.

Apie atvejį taip pat pranešta Amerikos Vertybinių popierių ir biržos komisijai (SEC), tačiau rinkos priežiūros institucija iki šiol nesiėmė jokių veiksmų.

Robinhood yra įmonė, įkurta prieš septynerius metus Menlo parke, Kalifornijoje. Kurį laiką ji buvo vertingiausias JAV fintechas. Bendrovė leidžia mažiesiems investuotojams prekiauti vertybinių popierių biržose nemokant jokio komisinio mokesčio. Ypač Robinhood išpopuliarėjo po koronaviruso pandemijos protrūkio, kai daugelis žmonių, įskaitant jaunąją kartą, norėjo užsidirbti papildomų pinigų iš investicijų, likdami namuose. Šios įmonės atstovai gyrėsi, kad klientų skaičius per šį laikotarpį išaugo daugiau nei dvigubai.

Rugpjūčio viduryje, po paskutinio finansavimo etapo, Robinhood Financial vertė buvo 11,2 mlrd. dolerių, t.y. 2,6 mlrd. dolerių daugiau nei liepą.
 
1.   Parašė beard on fire   2020-10-13 15:52  

Tai nieko nuostabaus, Revolut klientų aptarnavimas lygiai toks pats.

 
2.   Parašė kibiras   2020-10-13 16:21  

Laiko klausimas kada bankrutuoa sita fake kontira

 
3.   Parašė C#   2020-10-13 19:10  

"Jo klientai mano, kad įmonė atėmė iš jų investicijas"

Nu tai pats kontoros pavadinimas jau viska pasako. Robinhoodas atimdavo is turtingu ir padalindavo vargsams. Naujos kartos kapitalizmo modelis.. Atsiprasau - tai juk senas geras komunizmas..

 
4.   Parašė lorpak   2020-10-13 21:54  

nu čia geras.... Šiais laikais ir tautosaką reik žinot, ne kripto...

 
5.   Parašė W Buffett   2020-10-14 01:15  

Rob n hood