
Paskutinį vasaros mėnesį lyginant su liepa, euro zonoje mažmeninės prekybos apimtys pakilo 4.4 procento, kai prognozuota, jog pasistiebs tik 2.4 procento. Per antrą vasaros mėnesį fiksuota, kad šis rodiklis krito 1.8 procento.
Europos sąjungoje rugpjūtį mažmeninė prekyba pakilo 3.8 procento, kai liepą smuko 1.2 procento, o štai mūsų šalyje per aštuntą šių metų mėnesį ji ūgtelėjo 0.5 procento, kai mėnesį prieš tai - 1.2 procento.
Euro zonoje per paskutinį vasaros mėnesį ne maisto produktų pardavimai pakilo 6.1 procento, maisto, gėrimų ir tabako padidėjo 2.4 procento, o automobilinių degalų ūgtelėjo 2.1 procento. Europos sąjungoje ne maisto produktų pardavimai ūgtelėjo 5.1 procento, maisto, gėrimų ir tabako - 2.2 procento, o štai degalų pasistiebė 2.1 procento.
Tarp sąjungos šalių, remiantis Eurostat duomenimis, mažmeninė prekyba labiausiai šoktelėjo Belgijoje (9.6 procento) ir Prancūzijoje (6.2 procento), o štai daugiausiai krito Rumunijoje ir Slovėnijoje - po 1.6 procento.

Europos sąjungoje metinis mažmeninės prekybos prieaugis padidėjo nuo 0.4 iki 3.5 procento, o Lietuvoje - nuo 7.1 iki 7.7 procento.
Euro zonoje šių metų rugpjūtį lyginant su tuo pačiu laikotarpiu prieš metus, ne maisto produktų pardavimai ūgtelėjo 5.9 procento, maisto, gėrimų ir tabako pakilo 3.2 procento, o štai degalų smuko 4.9 procento. Europos sąjungoje ne maisto produktų pardavimai ūgtelėjo šešiais procentais, maisto gėrimų ir tabako padidėjo 2.6 procento, tuo tarpu degalų susitraukė 4.8 procento.
Remiantis Eurostat duomenimis, per minimą laikotarpį mažmeninė prekyba labiausiai pakilo Belgijoje (12.9 procento) bei Airijoje - 9.8 procento. Tuo tarpu daugiausiai šis rodiklis per metus smuko Bulgarijoje (12.2 procento) ir Maltoje (7.5 procento).