Insaideriai pardavinėja akcijas aktyviausiai per aštuonerius metus

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-09-24 17:37 Komentarai: (0)
Investuotojų grupė, kuri kovo mėnesį esant masiniam išpardavimui ėmė vykdyti akcijų pirkimus ir palaikė rinką, dabartinių išpardavimų metu tokių galimybių nemedžioja.

Dar blogiau, insaideriai dabar aktyviai pardavinėja vertybinius popierius. Per pastarąsias keturias savaites insaideriai, t.y. Standard & Poor's500 indekso bendrovių vadovybių atstovai, daugiausia pardavinėjo savo įmonių akcijas. Kaip rodo Sundial Capital Research analizė, pardavimų pranašumas, palyginti su nuosavų vertybinių popierių pirkimais, buvo didžiausias nuo 2012 metų.

Tuo tarpu S&P500 indeksui rugsėjis gali būti blogiausias toks mėnuo nuo pasaulinės finansų krizės. Trečiadienį jis prarado 2,4 procento savo vertės, o nuo rugsėjo 2 dienos jau pasikoregavo beveik dešimt procentų.

„Jie balsuoja kojomis“ - taip insaiderių elgesį komentavo RNC Genter Capital Management vadovas Dan Genter.

Amerikos Vertybinių popierių ir biržos komisijos (SEC) duomenys rodo, kad praėjusią savaitę su įmonėmis susiję asmenys pardavė akcijas, kurių vertė maždaug 975 milijonai dolerių, kas yra daugiau nei dvigubai didesnė suma nei prieš savaitę. Tuo tarpu jų pirkimai išaugo tik vos dešimt procentų iki vienuolikos milijonų dolerių.

Šiuo metu S&P500 yra vertinamas žemiau nei prieš tris savaites, tačiau vis tiek aukščiau nei kovo mėnesį. Kainos / pelno santykis (prognozuojamiems šio indekso įmonių rezultatams) yra 21, daugiau nei dviem punktais mažesnis nei rugsėjo antrą dieną, kai po penkių mėnesių ralio jis buvo didžiausias nuo interneto bumo. Kovo mėnesį jis nėrė žemiau keturiolikos reikšmės.
 
Dar nėra komentarų