
Solidus Amazon akcijų kainos pakilimas, kuris siekė beveik šešis procentus, padėjo atsigauti po pastarųjų nuosmukių. Nepaisant antradienio atšokimo, Volstrytas išlieka korekcinėje fazėje. Žinoma, prie pakilimo prisidėjo ir kitos Amerikos technologijų gigantės: Microsoft (2.41 procento), Facebook (2.66 procento), Apple (1.57 procento) ir Alphabet, kurio vertė pakilo virš dviejų procentų.
Tuo tarpu Tesla akcijų kaina smuktelėjo beveik šešiais procentais. Išpardavimas įvyko reagavus į bendrovės įkūrėjo ir generalinio direktoriaus Elon Musk perspėjimą apie sunkumus spartinant gamybą dėl stiprios priklausomybės nuo aliuminio dalių.
Oracle akcijų vertinimas taip pat krito. Tai yra spėlionių rezultatas, kad vargu ar Pekinas sutiks su siūlomu susitarimu dėl programinės įrangos gamintojo ir Walmart investicijų į TikTok.
Reikia pripažinti, kad JAV akcijų rinka pastaruoju metu yra šiek tiek nestabili ir per vieną sesiją gali pakilti dviem procentais, o kitą dieną grįžti į pradinį tašką. Investuotojai nelabai moka įvertinti net ne tai, ar dabartinį akcijų vertinimą pateisins būsimų įmonių finansinių rezultatų lūkesčiai, bet ar ekonominė padėtis apskritai leis pagerinti pelningumą.
Tuo labiau, kad yra daug rizikos veiksnių tiek trumpuoju, tiek vidutinės trukmės laikotarpiu. Susiskaldęs Kongresas du mėnesius nesugeba priimti naujo „stimuliacinio paketo“, tai yra papildomų federalinių išlaidų, finansuojamų iš didžiulės skolos, kuria suteikia FED, padidėjimo. Covid-19 epidemija ir toliau siautėja Jungtinėse Amerikos Valstijose, sukeldama panikos reakcijas žiniasklaidoje, visuomenėje ir vietos valdžios institucijose.
Prie viso to prisideda rizika, jog lapkričio prezidento rinkimus laimės kandidatas, kuris kalba apie staigų mokesčių (ypač nuo kapitalo prieaugio) padidėjimą ir kuris yra kur kas mažiau palankus verslui.