C.Lagarde: ECB turi galimybę padidinti stimuliaciją

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-09-22 13:34 Komentarai: (0)
Christine Lagarde teigė, kad Europos Centrinis bankas turi galimybių padidinti stimuliaciją ir galėtų pritaikyti jau galiojančius sprendimus, jei to prireiktų ekonomikai.

Vaizdo konferencijos metu Europos Centrinio banko vadovė teigė, kad nors ji tikisi, jog trečiąjį ketvirtį ekonominė padėtis dar pagerės, atsigavimas po nuosmukio yra „netolygus ir neišsamus“. Ji pažymėjo, kad ECB atidžiai stebi euro brangimą ir jo įtaką infliacijai.

Christine Lagarde pabrėžė, kad ji nesutinka su vertinimu, kad euro zonos Centrinis bankas jau nebeturi priemonių veikti.

„Mes aiškiai parodėme, kad kai to reikalauja ekonominė padėtis, sugebame rasti reikalingus veiksmus. Mes ir toliau naudosime savo pinigų politikos priemones, įskaitant tas, kurias jau naudojame, nesvarbu, ar pritaikysime jų mastą iki tinkamo lygio, ar sugalvosime kitus mechanizmus, kurie leis mums reaguoti“ - tikino ji.

Christine Lagarde komentaras pasirodė tuo metu, kai ekonomistai tikisi, kad dar šiemet bus padidinta ECB obligacijų pirkimo programos vertė, kad įlieti daugiau pinigų į ekonomiką taip padidinant infliaciją.

„Ar ECB panaudojo paskutinius šovinius? Ne, visiškai ne. Mes galime rasti sprendimus, kaip padėti ekonomikai“ - reziumavo Europos Centrinio banko vadovė.
 
Dar nėra komentarų