W.Buffett uždirbo iš technologinio IPO

» Verslo ir rinkų naujienos
Autorius: traders.lt Data: 2020-09-17 13:01 Komentarai: (2)
Investicijų pasaulis apsivertė aukštyn kojomis. Warren Buffett per pirminį viešąjį akcijų siūlymą (IPO) perka nuostolingos technologijų bendrovės akcijas. Ir tai tik vienas iš didžiausio šių metų debiuto Volstryte aspektų.

Trečiadienį Niujorko vertybinių popierių biržoje (NYSE) debiutavo Snowflake Inc. akcijos. Tai įmonė siūlanti duomenų apdorojimo debesų kompiuterijoje paslaugas. Debiutas buvo daugiau nei sėkmingas. Snowflake akcijų (trumpinys: SNOW, t.y. sniegas) kaina padidėjo 111,6 procento palyginti su emisijos kaina. Vykdydama IPO bendrovė pardavė akcijas už 3,36 mlrd. dolerių, o tai yra didžiausias IPO šiais metais.

Įmonės, kuri per pirmąjį 2020 metų pusmetį patyrė beveik 350 milijono dolerių grynųjų nuostolių (o 2019 metais - 178 mln. dolerių grynųjų nuostolių) įvertinimas pasiekė 73 milijardus dolerių. Tai beveik šešis kartus daugiau nei vasario mėnesį (t.y. per ankstesnį finansavimo etapą) ir daugiau nei tokių bendrovių kaip Uber, Dell ir General Motors kapitalizacija. Šiandieniniame pasaulyje nebestebina, kad nuostolingos technologijų kompanijos pasiekia kelių milijardų dolerių kapitalizaciją. Didžiausia staigmena čia yra akcininkų sudėtis.

Tiksliau, Warren Buffett buvimas tarp technologijų kompanijos akcininkų. 90-metis legendinis investuotojas, pirkdamas Snowflake akcijas padarė tai, ko vengė per pastarąjį pusšimtį metų. Pirma, Warren Buffett netgi garsėja tuo, kad vengia dalyvavimo IPO. Paskutinį kartą jis įsigijo akcijų pirminio viešojo siūlymo metu 1956 metais - tai buvo Ford akcijos.

Antra, gerai žinomas investuotojas per visą savo karjerą veikiau vengė technologijų kompanijų. Pats Warren Buffett ne kartą yra sakęs, kad investuoja tik į jam suprantamus verslus. Taigi jis nusipirko pramonės koncernų, maisto kompanijų, bankų, draudikų, aviakompanijų ir kitų „tradicinių“ bendrovių nuosavybės vertybinių popierių.

Trečia, šis legendinis investuotojas pasirinko investicijų pirkimo ir laikymo filosofiją. Jo investicijos buvo skirtos labai ilgam laikotarpiui, o portfelio rotacijos yra gana retos ir ribotos. O čia Berkshire Hathaway per debiutą uždirbo maždaug 730 milijonų JAV dolerių popierinio pelno.

Tiesa, lieka klausimas, kiek sprendimas dalyvauti Snowflake IPO buvo paties Warren Buffett. Ne paslaptis, kad Berkshire Hathaway investicinėje bendrovėje vyksta pokyčiai. Legendinio investuotojo įpėdiniai Todd Combs ir Ted Weschler, turi vis didesnę įtaką priimant investicinius sprendimus.
 
1.   Parašė Florida   2020-09-17 21:46  

Reputacija manau brangesne už pinigus

 
2.   Parašė argonas   2020-09-18 19:13  

Tokiame kontekste manai 1 milijardardas garatuoto pelno maziau svarbu uz reputacija? Jo reputacija ir taip nemanau kad gera tarp dabartiniu rimtu investavimo profu, prazioplino apple, prazioplino tesla, kur trilijonus jau butu uzsidirbes jei laiku butu inverstaves. Man jo reputacija krito kai jis susitiko ka tik po tos krizes su tuometiniu usa prezidentu, slapta pasnekejo ir po to is karto nusipirkto vieno usa banko akciju, po 15 usd atrodo, po to jos po pusmecio kainavo 45 ar 50, nes gi valstybe viska padenge ir isgebejo. Cia ir buvo jo visa reputacija pasikalbejus su tais kurie priims sprendimus gelbeti bankus. idomu tik kiek po to atriekia tokia investuotojai po tokiu special pokalbiu patiems prezidentams. Manau ten tokios sumos eina kad ne mums net suprasti. Bet idomiau kaip suvaiksto tos schemos kad niekas skandalu neiskelia. Kad daugumos graziausiu pjurio pakranciu viesbuciai pastatyti ant narkomafijos pinigu visis zino, tai pagalvokime ant kokiu pinigu pastatyti NYC tuometiniai dangoraiziai ir panasiai.